Bingo jest grą, która najogólniej mówiąc, polega na zakreślaniu na kartce wypełnionej numerami, tych, które naszym zdaniem będą wylosowane. Niektórzy mają swoje systemu zakreślania liczb a inni podchodzą do tego bardziej jak dla zabawy zaznaczając przypadkowe liczby. Zwycięża osoba mająca kreślony rząd liczb krzyczy słowo bingo. Każdy gracz biorący udział w grze dostaje kartkę o wymiarach pięć centymetrów na pięć. Posiada ona siatkę liczb, a losowane są różne przypadkowe, które zaznacza się na swojej kartce.


Ten, kto losuje po kolei liczby i cyfry odkłada wylosowaną kulę na bok, aby nie była ona ogłoszona drugi raz. Jeśli taką liczbę dany gracz posiada na swojej kartce to ją zaznacza. Zazwyczaj w każdej rundzie jest kilka bingo. Najpierw gra się do czasu aż ktoś uzbiera cały rząd, następnie kontynuuje się grę aż do momentu aż ktoś nie zapełni całej planszy. Często gracze nie posiadają tylko jednej planszy do zaznaczania. Doświadczeni mają nawet kilkadziesiąt kart na raz, aby zwiększyć swoje szanse na trafienie. Z tego właśnie względu hale do gry w bingo posiadają osobne stoliki dla każdego grającego. Można wtedy rozłożyć równo kartki oraz przymocować je do blatu za pomocą taśmy samoprzylepnej. Co ciekawe ta gra jest także używana do nauki języków obcych. Wtedy zamiast cyfr nauczyciel losuje obrazki a słowo czyta w obcym języku.

bingoSama nazwa gry powstała przez przypadek, kiedy to rozentuzjazmowany gracz krzyknął bingo zamiast słowa beano. To właśnie to drugie słowo ówcześnie używano podczas tej gry. Pochodzi ono z języka angielskiego od słowa bean, czyli fasoli. Wtedy właśnie ziarnami fasoli przykrywano trafione liczby na kartce. W każdej z pięciu kolumn na kartce jest piętnaście kolejno ułożonych liczb, gdzie najwyższa to siedemdziesiąt pięć. W te grę można grać niezależnie od wieku oraz doświadczenia. Może ona być bardzo emocjonująca i zabawna, a w Ameryce grają w nią nawet ludzie w podeszłym wieku, dla których jest to ulubiona forma rozrywki i wciągające doświadczenie.