Biuro tłumaczeń Albicja odznacza się profesjonalnym podejściem do klienta oraz troską o zachowanie perfekcyjności przekładanych treści. Firma posiada szeroki wachlarz usług, przede wszystkim dlatego, że wykonuje tłumaczenia z wielu dziedzin, zarówno humanistycznych, jak i ścisłych, tłumacząc nie tylko książki, ale i dokumenty.

Ze względu na konieczność regularnego wspierania wielu branż technologicznych, biuro Albicja położyło większy nacisk na sporządzanie tłumaczeń specjalistycznych, w tym technicznych i przysięgłych, które wymagają od tłumaczy nie tylko doskonałej znajomości języka rodzimego i obcego, ale także płynnego posługiwania się językiem branżowym, charakterystycznym np. dla lekarzy, prawników, techników czy informatyków.

Posiadając rozległe kompetencje Albicja jest dzisiaj jedną z najchętniej wybieranych firm tłumaczeniowych i zajmuje się wykonywaniem przekładów z dziedzin technologicznych, branż IT, medycznych, prawnych, farmaceutycznych czy biologicznych. Na stronie internetowej firmy Albicja można dowiedzieć się więcej na temat rozbudowanej oferty firmy, przeczytać artykuły na temat tłumaczeń oraz trudności z różnymi rodzajami przekładów, a także skontaktować się z tłumaczami za pośrednictwem specjalnego, internetowego formularza.

Ze względu na to, że każde zlecenie jest traktowane w sposób jednostkowy, nie ma możliwości, aby którekolwiek z nich wykonane było w sposób niepoprawny czy niedokładny. Najwyższa jakość usług oraz precyzja działania to dwa najważniejsze wyznaczniki działalności całej firmy. Albicja dokonuje tłumaczeń technicznych instrukcji obsługi, przepisów BHP, opisów maszyn rolniczych i przemysłowych, dokumentacji patentowej, dokumentacji i specyfikacji technicznych oraz opisów produktów w dowolnych kombinacjach językowych i w najróżniejszych formach. Na specjalne zamówienie możliwe jest także wykonanie tłumaczeń przysięgłych oraz specjalistycznych przy skróconym czasie oczekiwania, co może okazać się niezbędne, kiedy tłumaczenie musi być sporządzone niemal od ręki.