Sama nazwa blackjack często niewiele mówi graczom hazardowych, którzy tą grę na pieniądze znają pod pojęciem „oczka” bądź też „ dwadzieścia jeden”. Słowo „blackjack” zaś oznacza dosłownie „czarna karta”. Blackjack to obecnie jedna z najpopularniejszych gier hazardowych na całym świecie, niegdyś jednak była grą zakazaną i nieznaną w powszechnym świecie.
Dziś hazard jest już legalny w większości krajów unii europejskiej oraz w innych państwach świata, toteż również blackjack jako legalna gra hazardowa jest znany i lubiany na całym świecie. Nie do końca znamy historię pochodzenia nazwy tej gry hazardowej, jednak wiemy iż blackjack zwany jest również oczkiem oraz dwadzieścia jeden, a każda z tych nazw popularnie jest używana w kręgach hazardowych. Dziś wszędzie tam gdzie jest hazard, jest również blackjack, jednak często nazywany potocznie oczkiem. Dlatego, gdy zapytamy przypadkowych przechodniów: co to jest blackjack?, większość z nich odpowie przecząco, że nie wiedzą, jednak zapytawszy o grę oczko bądź dwadzieścia jeden, niemalże wszyscy jednoznacznie odpowiadają, że jest to jedna z najsłynniejszych karcianych gier hazardowych.
Dlatego właśnie, jeżeli chcemy wyjaśnić pojęcie i znaczenie słowa „blackjack”, pamiętajmy aby równocześnie używać słów „oczko” oraz „dwadzieścia jeden”, gdyż wszystkie te nazwy są honorowane w hazardzie dla oficjalnie znanej gry hazardowej blackjack. Jeżeli zaś jesteśmy zainteresowani dogłębną historią tej gry hazardowej, zapraszam do naszego serwisu hazardowego, gdzie znajduje się wiele ciekawostek ze świata hazardu, również ze świata tej popularniej i znanej gry hazardowej, jaką jest blackjack. W naszym serwisie również możecie skorzystać z oferty kasyna online i zagrać na prawdziwe pieniądze w blackjack’a.