Blackjack jako jedna z najpopularniejszych gier hazardowych na całym świecie nie ma zdefiniowanej historii, a jego dzieje są tylko domysłem i legendą. Mimo tylu lat, blackjack wciąż jest świeżą i znaną grą hazardową na czasie, a jego historia nie przemija.
Mówi się, że początki blackjack’a wywodzą się z osiemnastego wieku z Francji, gdzie popularyzowało się wiele gier hazardowych, mówi się również że blackjack wędrował wraz koczownikami po świecie i dzięki temu rozpowszechnił się po wszystkich państwach Europy oraz po innych krajach świata. Dziewiętnasty wiek to jego królowanie w Stanach Zjednoczonych, zaś dwudziesty i dwudziesty pierwszy wiek to już panowanie we wszystkich kasynach świata, a w ostatnich latach również w kasynach internetowych.
Ciekawostką zaś jest fakt, że blackjack to pierwsza gra hazardowa dla której zostały opracowane taktyki i strategie, które sprawdzają się w grze i dzięki którym można wygrać wielkie pieniądze. Z tej okazji została wydana książka, która w bardzo krótkim czasie stała się bestsellerem na rynku publikacji hazardowych. Z tego tytułu kasyna chciały zmienić zasady gry w blackjack’u, jednak po znacznym buncie graczy, powróciły one do swej pierwotnej postaci. Blackjack niegdyś raczkująca gra hazardowa, dziś słynie z popularności i sławy na całym świecie, a swoje miejsce zajmuje obok pokera i ruletki, blackjack to rewelacyjna gra karciana, przy której można przyjemnie i miło spędzić swój wolny czas, a dzięki licznym publikacjom w sieci, możemy również zapoznać się z dostępnymi strategiami, dzięki którym nasze szanse na wygraną będą zdecydowanie większe. O historii blackjack’a wiemy niewiele, jednak gra jest tak fascynująca i popularna na całym świecie, że rekom pensje to nawet niewiedza o jej powstaniu.