Nie che nam się wierzyć, że potrafisz wyjść na miasto w brudnych butach, ale jeśli tak rzeczywiście jest, to czas coś z tym w końcu zrobić. Nie masz przecież 15 lat, nie chodzisz do gimnazjum, więc jeśli chcesz wyglądać godnie, jak przystało na 30-letniego mężczyznę, wypadałoby zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia.

Wyjaśniamy, jakich błędów stylizacyjnych nie powinien popełniać mężczyzna

męskie tenisówki

1. Złoty sygnet? To wykluczone

Jeśli do pracy nie dojeżdżasz Rolls Royce’m, nie masz 100 milionów złotych na bieżącym rachunku oszczędnościowym, a na ręce nie nosisz Rolexa Submarinera, to gadżety pod postacią pozłacanego zegarka lub masywnego sygnetu po prostu sobie odpuść. I tyle.

Zaznacz swoją pozycję w nieco bardziej subtelny sposób. Kup dobrej klasy zegarek na skórzanym pasku i eleganckie spinki do mankietów. Może i nie będziesz przesadnie zwracał na siebie uwagi, ale przynajmniej nikomu nie dasz powodu do szyderczego uśmiechu. Weź sobie tę poradę do serca.

2. Znów te czarne skarpetki na stopach

Nie myślisz chyba, że czerń to jedyny kolor, w jakim twoje stopy wyglądają po prostu dobrze, prawda? Mamy taką nadzieję. Swoją garderobę wypadałoby uzupełnić przynajmniej o kilka par oryginalnych skarpet w różnokolorowe wzory. Długie, krótkie – to bez znaczenia. Ważne żebyś dobierał je wzorem i barwą niekoniecznie do spodni albo butów, ale raczej do detali, np. koloru tarczy zegarka, poszetki, krawata, muchy itd.

Kolor to absolutna podstawa szczególnie jeśli chodzi o stylizacje casualowe, więc jeśli na co dzień chodzisz w sneakersach lub jakimkolwiek innym obuwiu sportowym, biel i czerń po prostu nie są na miejscu. Koniec kropka. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

3. Za duża marynarka naprawdę ci nie przeszkadza?

A powinna i to bardzo. W końcu nie ma nic gorszego od za dużej, wymiętej marynarki. Jeśli nie radzisz sobie ze znalezieniem w 100% dopasowanego garnituru, jego uszycie zawsze możesz zlecić krawcowej. Co prawda licz się z przynajmniej dwukrotnie wyższym kosztem, ale przynajmniej nie będziesz musiał mierzyć się z żenującymi komentarzami w pracy. Słowo.

4. Do przesady opięte spodnie to nic dobrego

Nie przesadzaj też w drugą stronę – zbyt dopasowane ubrania – szczególnie, jeśli nie masz nieprzeciętnie dobrej sylwetki to argument, dla którego kobiety nie będą brały cię na poważnie.

5. Krótki rękaw i marynarka

Mankiet rękawa od koszuli powinien być o ten 1 cm dłuższy od rękawa marynarki, więc łączenie koszul z krótkim rękawem, albo co gorsza – T-shirtów z marynarkami jest po prostu w złym smaku.