Precle są to artykuły z linkami. Owe linki są ich najważniejszą częścią, ponieważ bez nich zasadniczo koncepcja precli nie miałaby sensu. Otóż linki w treści przenoszą użytkownika na właściwą stronę www, którą precel ma za zadanie reklamować i której zawartość jest z owym preclem silnie tematycznie powiązana. Presell page znalazły duże uznanie wśród internautów i coraz więcej osób zajmuje się ich pisaniem, szczególnie młodzież.
Pozycjonowanie jest jedną z metod, która owe precle wykorzystuje. Darmowe pozycjonowanie istnieje tylko wtedy, kiedy sobie sami zaczniemy pozycjonować stronę, więc w większości wypadków dzieje się tak, że trzeba komuś zapłacić za taką usługę jaką jest pozycjonowanie strony. Oznacza to, że za pisanie precli również. Ale czy precle to rzeczywiście dobra metoda? Nie wiadomo do końca, czy tak naprawdę jest.
Owszem linki zawarte w preclach podwyższają pozycję strony internetowej wśród innych stron, ale często są tylko bezwartościowymi tekstami, które na chybcika piszą przeważnie młodzi ludzie. Może nadszedł więc czas na znalezienie innej metody pozycjonowania stron, która nie będzie musiała wykorzystywać owego preclowania.