e-deklaracja powinna być postrzegana jako wielkie ułatwienie dla podatników podczas wypełniania swojego obowiązku podatkowego, jednak zdarza się, że myślimy o niej jako o bardzo niebezpiecznej jego formie, a zupełnie niepotrzebnie.

Wypełnianie PIT przez Internet lub za pomocą programu wiąże się przede wszystkim z wielką oszczędnością czasu. Dzięki takiej opcji nie musimy nigdzie wychodzić, odkładając swoje domowe obowiązki lub przekładając wszelkie przyjemności. Zazwyczaj zamiast odpoczynku po pracy musieliśmy podjąć jeszcze wyprawę do Urzędu Skarbowego, a dzięki komputeryzacji Urzędu Skarbowego możemy zostać w domu, nie odrywając się od niczego.

Dodatkowo jest to wielki komfort i wygoda, ponieważ zamieniamy długie, ciągnące się kolejki, w których niejednokrotnie musieliśmy stać godzinami, a na dodatek niektórzy z nas i tak nie doczekali się swojej kolejki, ponieważ bezwzględni urzędnicy kończyli swoją pracę zanim nas obsłużono.

Mimo wszystko wielu z nas zadaje sobie pytania:

  • czy to jest bezpieczne?
  • czy mój PIT dotrze do Urzędu?
  • czy zostanie wzięty pod uwagę?
  • czy nikt nie będzie miał dostępu do moich danych?
  • czy taki PIT jest w ogóle ważny?

Odpowiedź na te wszystkie pytania jest pozytywna. Dla urzędników taka forma składanych zeznań również jest wielkim ułatwieniem, dlatego też podchodzą do niej z wielką dbałością i na pewno nie zlekceważą naszego zeznania pośród milionów papierowych druków. Wysyłanie formularza przez Internet jest jak najbardziej bezpieczne, ponieważ wędruje on bezpośrednio do Fiskusa, bez żadnych pośredników, a co za tym idzie nikt niepowołany nie będzie miał do niego dostępu. W razie włamań wszystkie dane są kodowane, więc i tak nie ma się czym martwić. Jeśli chodzi o to, czy nasz PIT zostanie dostarczony, to również nie ma obawy, ponieważ każdy z nas powinien wówczas otrzymać Urzędowe poświadczenie odbioru, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że został on zaksięgowany.

Dodatkowymi zaletami jest to, że unikniemy wszelkich obliczeń, ponieważ wykona je za nas program, jak również w razie wątpliwości pomoże Ci on wybrać odpowiedni dla Ciebie formularz oraz wszystkie załączniki. Oprócz tego sprawdza poprawność naszego druku, więc żadne korekty nie wchodzą w grę.

Pobierz darmowy program i skorzystaj z tego udogodnienia. Wypełnij PIT w 5 minut i nie martw się o nic.