SEO zwane jest, jako Search Engine Optimization. Jeśli chcemy sprecyzować to pojęcie musimy stwierdzić, że jest to po angielsku wyszukiwarka. Seo zwane jest także, jako doskonale dziś działająca na łamach Internetu wyszukiwarka, której głównym zadaniem jest podniesienie pozycji danej strony w wyszukiwarce. Niekiedy Seo zwane jest także tradycyjnie, jako pozycjonowanie. Obecnie istnieje znaczna ilość technik pozycjonowania, jakie można wyróżnić w Internecie. Wiele jednak zależy od działania algorytmów wyszukiwarek, oraz od osób, które wykonują działania związane z pozycjonowaniem.


Obecnie wiele technik, jakie występują w pozycjonowaniu i optymalizacji jest niedozwolonych, dlatego też zabierając się do pracy musimy wybrać tę, która sprosta wszystkim najważniejszym wymaganiom, jakie istnieją dziś w sieci. Jeśli chcemy określić niedozwolone techniki, musimy udać się do terminu, jakim jest Black SEO. Bardzo często metody te opierają się o spam internetowy i są jedną z nieuczciwych technik pozycjonowania. Techniki pozycjonowania niedozwolonego są tak samo skuteczne, jak i tradycyjne metody, jednakże mogą zostać usunięte, zaś za ich umieszczenie może grozić nawet kara grzywny. Z kolei pozycjonowanie zwane, jako White SEO opiera się na czystych zasadach. Jeśli doskonale znamy modyfikację, jaka występuje w wyszukiwarkach internetowych, wówczas mamy możliwość stworzenia interesującej strony, czy też reklamy, a dzięki temu zdobędziemy wielu nowych internautów, którzy regularnie będą odwiedzać naszą stronę, a tym samym podniosą jej pozycję na liście ogólnej. Dodatkowo poprawnie stworzona strona jest także atrakcyjna dla robotów wyszukiwarek, które także pomagają jej dostać się na wysokie wyniki w liście.

Najczęściej interesuje nas ogólny i końcowy efekt pozycjonowania, jednakże wszelkie sposoby, przez jakie chcemy go osiągnąć także mają bardzo wiele do znaczenia. Jeśli sami nie umiemy pozycjonować posiadanej strony internetowej, wówczas najlepiej jest zatrudnić do tej czynności profesjonalną firmę pozycjonując, która zapewni naszej stronie doskonałe wyniki.