Dieta ketogeniczna jest dietą niskowęglowodanową. Jest to dieta zdrowa oraz skuteczna, pomocna w różnych sytuacjach. Stosując taką dietę człowiek czuje się lekko i dobrze. Nadaje się ona dla dzieci z padaczką lekooporną. Wysoka jakość tej diety jest jej wielką zaletą, warto zatem poczytać o tej diecie oraz dowiedzieć się więcej. Jest to dieta wysokotłuszczowa, zawierająca około 35 procent tłuszczu, 50 procent węglowodanów i 15 procent białek. Węglowodany dostarczają duże ilości energii ludzkiemu organizmowi. Po kilku dniach stosowania takiej diety człowiek przeżywa pewną euforię, ma świetne samopoczucie, czuje lekkość oraz wesołość. Po 2-3 miesiącach euforia zdecydowanie mija. Nieodzowne jest spożywanie dużych ilości wody. Woda jest niezbędna, organizm bierze to, co potrzebuje, a zbędną wodę wydala z organizmu wraz z moczem. Co najmniej dwa litry wody mineralnej dziennie należy koniecznie pić. To podstawa takiej diety. Ta dieta wymaga dyscypliny i rozwagi, zanim człowiek zacznie spalać tłuszcz może minąć pewien czas, nawet 6 do 8 tygodni. Nie każda osoba jest gotowa na taki rozwój wypadków.

Obfita dieta ketogeniczna

Podczas diety unika się pewnych pokarmów takich, jak chleb, ryż, makaron, cukry, mleko, kukurydza, warzywa skrobiowe i warzywa strączkowe. Jest to pewne wyrzeczenie, ponieważ wielu Polaków jada sporo chleba i makaronu. Bez mleka trudno wyobrazić sobie poranną kawę.  Co można jeść na takiej diecie? Całe mnóstwo rzeczy. jajka, oliwę z oliwek, awokado, masło kakaowe, kakao, orzechy i pestki słonecznika i dyni, ryby, owoce morza, warzywa liściaste, owoce jagodowe, czyli truskawki, maliny, jagody, borówki, porzeczki, jeżyny i wiele innych. Taka dieta jest zatem dość bogata, nie jest jednoskładnikowa, co jest jej wielką zaletą. Należy jeść wtedy, kiedy czuje się głód, najlepiej trzy posiłki dziennie. Nie wolno jeść wczesnym rankiem, wieczorem oraz w nocy. Na tej diecie człowiek nie jest nigdy głodny. Zaleca się siedem-dziewięć godzin snu dziennie, bo to jest bardzo korzystne dla ludzkiego organizmu. Taka ilość snu pomaga zregenerować organizm. Należy dbać o dużą ilość wody oraz sporą ilość błonnika z pożywienia. Taki błonnik znakomicie poprawia metabolizm. Jarmuż, szpinak, mniszek oraz świeże zioła są koniecznością w takiej diecie. Smakowita dieta jest dobra dla organizmu, wspomaga ciało i daje mu to, co najlepsze. Dieta ketogeniczna może być stosowana przez kilka miesięcy, ale nie na stałe. Jeśli komuś taka dieta nie odpowiada to może ją przerwać i znaleźć inne rozwiązanie dla siebie.

Interesują Cię diety ketogeniczne ? Na altruismonline.com dowiesz się jak uzyskać poziom ketozy pozwoli Ci znaleźć świetne inspiracje!