Metoda biorezonansu powstała w Niemczech w latach 70. XX wieku. I to w Niemczech zbudowano aparaturę niezbędną do przeprowadzenia terapii. Działanie urządzenia opiera się na połączeniu akupunktury i teorii z dziedziny fizyki. Jego zadaniem jest wychwycenie w organizmie człowieka każdego nieprawidłowego drgania komórek. Badanie polega na wykorzystywaniu częstotliwości drgań, osoba badana trzyma w dłoni specjalną elektrodę podłączoną do urządzenia głównego, które wykazuje problem, a terapeuta nadzorujący badanie otrzymuje materiał do wdrożenia programu terapeutycznego.

Choroby leczone przy pomocy biorezonansu

Biorezonans wykorzystuje się do szerokiego zakresu badań. Przede wszystkim pacjentów bada się pod kątem obecności alergenów jak informuje strona internetowa bioanna.com.pl. Można również wykonywać nim testy obciążeniowe diagnozujące obecność w organizmie pasożytów, grzybów, wirusów czy toksyn. Sprawdza się również w terapiach bólu umiejscowionych w układzie ruchu: kręgosłupie, stawach czy mięśniach. Wyniki przeprowadzanych testów umożliwiają prowadzenie terapii oczyszczających organizm przy jednoczesnej likwidacji chorób określonych badaniem. Terapia prowadzona dzięki biorezonansowi wykorzystywana jest w leczeniu uzależnień, choćby nikotyną czy w odchudzaniu.

Czy biorezonans jest skuteczny ?

Żadna oficjalna instytucja medyczna czy też po prostu środowisko medyczne i naukowe nie potwierdziły jak dotąd skuteczności metody biorezonansowej dla diagnostyki i leczenia. Jednak pacjenci i tak wiedzą swoje oceniając pomoc jaką uzyskali korzystając z tej terapii. Szczególnie wysokie oceny urządzeniu wystawiają pacjenci dotknięci różnego rodzaju schorzeniami o podłożu alergicznym. W większości wypadków pacjent już w gabinecie dowiaduje się, że nie otrzymuje gwarancji, iż badanie na niego akurat zadziała.

Terapia biorezonansowa zdecydowanie jest terapią niekonwencjonalną, której oddziaływanie zależy od wielu czynników. Z drugiej strony jest to badanie całkowicie bezpieczne dla pacjenta, bezbolesne, nieinwazyjne oraz nie wywiera negatywnego wpływu na leczenie konwencjonalne. Dlatego można potraktować je jako wariant dla terapii sprawdzonymi metodami rozszerzający możliwości terapeutyczne i pozwalający pacjentowi na szybsze dojście do zdrowia. Natomiast z całą pewnością nikt nie powinien pokładać w tym badaniu całkowitego zaufania i leczyć się tylko w ten jeden wyłączny sposób. Większość schorzeń jakie nas dotyka, tych bardziej skomplikowanych wymaga dobrego konsylium i rozważenia doboru jak najlepszych metod leczenia.