Nerki są jednym z narządów, które należy utrzymywać w dobrej kondycji przez całe życie. Ich choroby mogą bowiem skutkować wieloma groźnymi powikłaniami i doprowadzić nawet do śmierci. Z tego powodu narząd ten należy stale kontrolować, nawet gdy nie pojawiają się żadne niepokojące objawy z jego strony. Warto więc od czasu do czasu odwiedzić urologa w Krakowie.

Regularne badania nerek pomogą nam wykryć we wczesnym stadium wiele chorób – które długo nie dają żadnych objawów. Wśród takich chorób znajduje się między innymi rak nerki. Rak ten jest jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów w Polsce, gdyż daje pierwsze objawy dopiero w bardzo zaawansowanym stadium choroby. Urolog w Krakowie wykryje jednak tę poważną chorobę w czasie, gdy będziemy mieć jeszcze bardzo wysokie szanse na wyleczenie i na powrót do pełnej sprawności.

7489869124_194ad9480c_h

Warto pamiętać, że poważne choroby nerek to nie tylko rak – wykonując regularne usg w Krakowie, można odkryć również objawy niewydolności nerek spowodowanej częstymi infekcjami w ich obrębie. Wcześnie wykryta niewydolność nerek pozwala na jej długofalowe, dające dobre efekty leczenie. Jeśli nie odkryjemy jej w porę, jedynym ratunkiem dla nas może być przeszczep nerki, na który niejednokrotnie trzeba czekać latami, przechodząc w tym czasie bardzo uciążliwe i nieprzyjemne dializy. Coroczne usg w Krakowie powinno być więc dla nas obowiązkowym punktem profilaktyki chorób nerek.

Należy zaznaczyć, że choroby nerek mogą dawać początkowo bardzo nietypowe objawy – które sprawią, że nasi lekarze rodzinni będą nas kierować do specjalistów takich jak laryngolog w Krakowie. Może się tak stać zwłaszcza w przypadku, gdy choroba nerek będzie wywoływała nadciśnienie tętnicze, nie dając przy tym żadnych innych objawów. W takiej sytuacji nadciśnienie może powodować częste bóle głowy, które lekarz rodzinny może pomylić z bólami głowy wywoływanymi przez choroby zatok przynosowych. Może się to przyczynić to niepotrzebnej wizyty u laryngologa w Krakowie.

Jeżeli więc chcemy w dobrym zdrowiu doczekać późnej starości – zadbajmy o nasze nerki. Nie tylko odwiedzajmy co jakiś czas urologa w Krakowie, ale i wykonujmy najprostsze badania laboratoryjne – badanie ogólne moczu, posiew moczu i morfologię. Wykonujmy je przynajmniej raz w roku, nawet gdy nie mamy skierowania od lekarza rodzinnego bądź specjalisty – koszt tych badań wynosi bowiem mniej niż 50 złotych, a dzięki nim możemy sprawdzić, czy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo. Co ważne, badania te stanowią podstawową wartość diagnostyczną nie tylko w profilaktyce chorób nerek, ale również w profilaktyce chorób metabolicznych, np. cukrzycy.

3479231863_66d0b60ce1_b

Aby nasze nerki nie chorowały, musimy również dbać o dietę – warto zrezygnować z dużych ilości soli, a także wprowadzić do menu produkty, które zapobiegną nagromadzaniu się bakterii w przewodach moczowych. Do produktów tych należy przede wszystkim żurawina, którą można jeść zarówno w formie suszonej, jak i przyjmować ją w postaci soków, herbatek, syropów czy tabletek ziołowych na drogi moczowe.

 

źródło: http://larmed.com.pl/poradnia-urologiczna/