Więc po co wydawać dużą ilość pieniędzy, jeśli i tak wystarczająco drogie będą dla nas materiały i części, które musimy kupić obowiązkowo. Mówiąc o remontach nie można pominąć tematu jakim jest wykończenie remontów i różnego rodzaju dekoracje. Każdy kto ma większy dom i przynajmniej raz musiał zainwestować w porządny i gruntowny remont swojego mieszkania zdaje sobie z pewnością sprawę z tego, że wszelkie elementy dekoracyjne czy tez wykończeniowe mogą być nawet o połowę droższe niż podstawowy element, który kupiliśmy znacznie wcześniej. Przykładem na to może być kupno paneli podłogowych czy też kasetonów sufitowych, które w niektórych przypadkach w dalszym ciągu są równie modne, co dwadzieścia lat temu. Sklepy remontowo-budowlane kuszą nas niskimi cenami stolarki.


Oczywiście najczęściej panele podłogowe sprzedawane w sieciowych sklepach nie mają nic wspólnego z drewnem, aczkolwiek są one najczęściej stosowane w polskich domach i mieszkaniach. Są one tanie w sprzedaży, zatem muszą być jeszcze tańsze w produkcji. Niestety nie starczają na tak długi okres jak wystarczyłby świeżo położony drewniany parkiet, z prawdziwego zdarzenia. Jednak z uwagi na to, że tak naprawdę panele podłogowe mogą być położone przez nawet najmniej doświadczoną osobę w sprawach remontu. Równie dobrze mogłyby one zostać położone przez kobietę, która na co dzień pracuje w biurze i zwykle nie ma styczności ze słowem remont. Panele dostępne w sklepach posiadają zwykle prostą, obrazkową instrukcję, która dodatkowo ułatwia ich położenie na domowej podłodze. Zatem gdy wykonujemy remont, to kładzenie paneli podłogowych jest czynnością, która być może zajmuje najmniej czasu i wymaga od nas niedużego wysiłku fizycznego.

Niegdyś podczas remontów i kładzenia nowych podłóg potrzebny był do tego specjalista, który musiał się powyginać i namęczyć po to, byśmy my w przyszłości mogli chodzić po dobrej jakości podłodze, która się nie rozchodzi, nie odkleja, nie wybrzusza i nie powstają na niej żadne inne bańki powietrza.