Dieta bananowa to popularny sposób żywienia, na skutek którego możliwe jest stracenie przeszło sześciu kg w 7 dni (przy zastosowaniu się w pełni do zasad diety, gdyż nawet lekkie odstępstwa od instrukcji mogą zminimalizować efekty „kuracji”).

Dlaczego opłaca się przystąpić do tej diety?

Wspomniałem już na początku, iż dieta bananowa gwarantuje szybką utratę kilogramów. Kolejnym atutem jest oczyszczanie organizmu z toksyn, które odkładane są w jelitach. Jeżeli walczysz ze zbytnim apetytem, to ukazywany sposób żywienia jest na to „lekarstwem”, dlatego że banany na pewno nasycą.

Dużo ludzi nie lubi liczenia kalorii – w przypadku naszego sposobu żywienia nie trzeba się tego obawiać, dlatego że tutaj nie jest to konieczne.

Dieta bananowa posiada także wady

Niestety każda dieta posiada pewne wady. W przypadku diety bananowej przyczyna leży w tak zwanej monotematyczności – nie wszystkie składniki odżywcze potrzebne naszemu ciału do rozwoju zawarte są w płatkach i bananach (aczkolwiek nie zabraknie nam żelaza oraz potasu, którego będziemy mieli wręcz w nadmiarze).

Następnym minusem jest niekorzystne oddziaływania na diabetyków (czyli cukrzyków) – spore dawki cukrów na pewno wywołają podniesienie stanu glukozy we krwi. Powinno się też nie zapominać o tym, że dieta może doprowadzić do przekroczenia poziomu potasu – zbyt duża ilość, tak samo jak niedomiar, przyczynia się do obniżenia wytrzymałości organizmu.

Podsumowanie

Krótko mówiąc, dieta bananowa nie zważając na swój wiek jest ciągle modna, zwłaszcza z przyczyny prostoty i szybkich efektów. O ile nie masz zamiaru denerwować się przy liczeniu kalorii, to z pewnością będziesz zadowolony.