Czy słyszałeś kiedykolwiek o ryżowym programie odchudzania? Jeżeli nie, to zapraszam do przeczytania artykułu. Rozpoczynając od podstaw – ryżowy program odchudzający przeznaczona jest dla osób, które nie mają poważnych problemów ze zdrowiem.

Ćwiczenia fizyczne

Polecane są ćwiczenia jogi oraz króciutkie spacery, które nie narażą nas na zasłabnięcie. Nie zapominaj o niewielkiej ilości przyjmowanych kilokalorii. Po zakończeniu stosowania tej terapii oczyszczającej zaleca się wzmożenie częstości ćwiczeń fizycznych, dzięki czemu możliwe staje się zachowanie nowej figury.

Jakie produkty możemy jeść?

Stosując dietę ryżową, możemy jeść cytrusy, chude mięso, melony oraz masło. Rzecz jasna, jak sama nazwa kuracji wskazuję, głównym składnikiem naszych posiłków będzie ryż, który może zostać serwowany na mnóstwo sposobów (wystarczy tylko posłużyć się kreatywnością, a przygotujemy np. dobry deser ze startymi jabłkami, odrobiną cukru i ryżem). Jeśli chodzi o herbatę, należy zrezygnować z cukru na rzecz słodzika. Dieta ryżowa wymaga także, żeby zrezygnować dodawania soli do potraw. Dlaczego? Sól wzmaga nasz apetyt, przez co rezultaty diety nie byłyby zbyt zadowalające.

Co z efektem jo-jo?

Efekt jo-jo stanowi zagrożenie niestety dla każdej osoby, która skończy jakikolwiek program odchudzający. Efekt wynika z braku przejścia z diety ryżowej poprzedniego trybu odżwywiania do diety poprawnie zbilansowanej. Specjaliści proponują stopniowe przejście od diety odchudzającej do diety zbilansowanej poprzez stopniowe zwiększanie ilości przyjmowanych kalorii.

Podsumowanie

Zachęcam do przetestowania terapii ryżowej, która będzie znacznym krokiem do szczupłej figury.