Wszyscy wiemy, że najlepszy kredyt to taki, którego nie zaciągnęliśmy, jednak zdarzają się w życiu sytuacje, kiedy koniecznie potrzebna nam jest szybka gotówka. Wówczas pierwszą myślą, jaka przychodzi nam do głowy jest właśnie pożyczka. Idziemy do banku i dostajemy pieniądze na nasz wymarzony cel, pozostają nam jednak uciążliwe raty, o których musimy pamiętać i regularnie spłacać.

Świetnym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny, łączący w sobie wszystkie kredyty, jakie zaciągnęliśmy w jeden. shutterstock_29502388Pozostaje nam tylko jedna rata, a co więcej, jest ona zwykle niższa, niż koszt rat pojedynczych kredytów. Jeżeli jesteś pewny, że za rok czy dwa twoja sytuacja się poprawi i spłacisz kredyt bez problemu, bardzo korzystna będzie dla ciebie oferta kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Decydując się na niego, trzeba liczyć się z koniecznością oddania w zastaw naszej nieruchomości. Jeżeli jedna jesteśmy pewni swojej sytuacji, to niczego nie tracimy, a zyskujemy, bowiem raty są niższe, a czas na spłatę kosztów kredytu ulega wydłużeniu. Jeśli jednak mimo wszystko nie chcemy decydować się na hipotekę, pozostaje nam kredyt konsolidacyjny gotówkowy, w którym jednak raty są wyższe, a czas na spłacenie kredytu jest krótszy. Konsolidacja kredytu to świetny pomysł dla osób z problemami finansowymi, którym ciężko jest spłacać kilka kredytów jednocześnie.

Aby taki kredyt otrzymać, nie trzeba spełniać jakichś specjalnych warunków, trzeba jednak pamiętać, że osoby, które wcześniej straciły swoją wiarygodność poprzez brak spłat w terminie czy ogólnie zaprzestanie płacenia należności, nie mają szans na uzyskanie takiego kredytu. Wiele banków wymaga też posiadania osobistego konta w ich placówce. Większość z nas posiada jednak swoje konto, więc nie jest to jakimś wielkim problemem. Tym, na co należy zwrócić uwagę jest niezaprzeczalnie oprocentowanie kredytu. Warto jest policzyć sobie, ile zapłacimy łącznie bankowi, przez cały okres spłacania rat. Nie może się okazać, że oprocentowanie będzie na tyle wysokie, że zapłacimy w sumie więcej niż w przypadku kilku mniejszych kredytów. Warto odwiedzić ranking kredytów konsolidacyjnych i przeanalizować oferty banków, wybierając z nich tą, która wydaje nam się najlepsza i najbardziej korzystna – oszczednoscionline.pl/kredyty-konsolidacyjne. Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem zbawiennym dla wielu osób, które na jakimś etapie życiowym popadły w skrajne kłopoty finansowe.