Ważne chwile w naszym życiu warto upamiętnić robiąc zdjęcia. W dobie wszechobecnych telefonów z wbudowanym aparatem cyfrowym, tabletów i smartfonów, robienie dużej ilości zdjęć na co dzień wydaje się czymś naturalnym. Jednakże nie każdy z nam ma wrodzony talent do fotografowania, umiejętności, wiedzę i gust, konieczny do wykonania dobrych zdjęć. Mimo to wciąż niewiele osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego fotografa aby uwiecznić piękne chwile w życiu.

Warto zdawać sobie sprawę, że sesje zdjęciowe wykonywane przez fotografa nie oznaczają tylko wykonania profesjonalnej postprodukcji, czyli późniejszej obróbki zdjęć w programie photoshop. Utalentowany fotograf potrafi o wiele więcej. Podpowie jaka powinna być myśl przewodnia czy idea sesji, a także gdzie dana sesja powinna być wykonana aby uzyskać wymarzony efekt końcowy. Czy ma to być plener czy studio?

Jeśli plener, to fotograf umówi się z nami na wykonanie zdjęć o takiej godzinie, kiedy naturalne światło będzie padać pod kątem, który zapewni pożądany efekt. Może to być romantyczna i tajemnicza sesja przeprowadzona rano, z przytłumionym, nieśmiałym oświetleniem, bądź sesja wieczorna, gdy niebo ciemnieje. Wszystko zależy od naszej wizji i współpracy z fotografem. Aby dobrze się zrozumieć musimy zaufać fotografowi i dokładnie opowiedzieć mu jaki efekt zamierzamy osiągnąć. Dobrze mieć przygotowane przykładowe zdjęcia, które są utrzymane w podobnej stylistyce, tak aby fotograf mógł zobaczyć o co nam chodzi.

profesjonalnie wykonane sesje zdjęcioweB.  &  T. DZIEDZIC – sesje zdjęciowe w Krakowie – www.zdjecia-reklamowe.pl/oferta/sesje-zdjeciowe

Jeśli zdecydujemy się na sesję w studio fotograficznym, profesjonalny fotograf także tutaj zaaranżuje korzystne dla nas światło. Pamiętajmy, że od światła zależy czy nasze zdjęcia będą piękne czy też nie, jest to kluczowa sprawa.

Studia fotograficzne współpracują zazwyczaj z makijażystami i fryzjerami. Umawiając się na skorzystanie z usług fotografa możemy być pewni, że będziemy dobrze przygotowani do pozowania. Trzeba koniecznie pamiętać, że makijaż wykonany zwyczajnymi kosmetykami pod wpływem oświetlenia z lamp wygląda ciężko i źle. Aby dobrze wyglądać przed aparatem musimy być pomalowani specjalnymi kosmetykami typu high definition, tak zwanymi hd. Profesjonalny wizażysta na pewno powiada komplet odpowiednich produktów, które są drogie i nie opłaca się kupować ich do domowej kosmetyczki jeśli nie występujemy często przed kamerą.