Pozycjonowanie to marketing. Prawie każdy słyszał o pozycjonowaniu, a nawet jeżeli nie słyszał, to metoda ta nie jest bardzo skomplikowana i da się ją wyjaśnić w naprawdę kilku słowach. Otóż nie istnieje coś takiego jak darmowe pozycjonowanie. Za pozycjonowanie stron trzeba sporo płacić, ale w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że taka inwestycja była doskonałym pomysłem. Pozycjonowanie, ogólnie rzecz ujmując polega na nadawaniu określonej stronie www, wysokiego miejsca wśród innych stron o podobnej tematyce. Jeśli strona ma wysoką pozycję, to proste do wywnioskowania jest też to, że odwiedzało będzie ją dużo więcej osób.
Pozycjonowanie stało się bardzo dobrym interesem, dlatego teraz możemy zaobserwować, jak powstaje wiele firm, które zajmują się tylko i wyłącznie pozycjonowaniem stron internetowych na życzenie klientów. Usługa taka oczywiście sporo kosztuje i właśnie na tym te firmy całkiem nieźle zarabiają.
Oferują one nawet różne rodzaje pozycjonowania, tak by klient mógł wybrać ten, który mu najbardziej odpowiada. Istnieje między innymi – pozycjonowanie „ za efekt” czy też pozycjonowanie abonamentowe. Każdy może wybrać ten sposób, który dla niego będzie najbardziej korzystny.