Kupno nowego samochodu jest z reguły dużym wydatkiem dla naszej kieszeni, dlatego też, jak już posiadamy zakupione cztery kółka, to koniecznie powinniśmy o nie dbać. Główną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest terminowe sprawdzanie stanu technicznego naszego pojazdu. Wymiana pasków, olejów, klocków i płynów to rzeczy, o których koniecznie należy pamiętać, aby nasze nowe auto było sprawne, no i bezpieczne.

Samochody lubią się także często popsuć, i wtedy także odwiedzamy mechanika. Nabywając części samochodowe do naszych samochodów możemy zakupić części oryginalne, lepsze lub gorsze zamienniki lub używane części. Oryginalne części do aut kosztują najwięcej, ale mamy przy tym pewność, że mają takie parametry, jakie producent zaleca. Bardzo duża część kierowców nabywa nieco tańsze zamienniki. Tu niestety różnie bywa z jakością takich części, są producenci, którzy wykonują zamienniki odpowiadające jakościowo oryginalnym częściom, a sporo jest takich, których lepiej nie kupować.

Podczas zakupu bezwzględnie musimy pamiętać o naszym bezpieczeństwie, gdyż użycie zamienników z najniższej półki może stać się źródłem późniejszych kłopotów z naszym autem. W wielu sytuacjach możemy też zakupić części samochodowe używane, najczęściej są to podzespoły oryginalne wyciągnięte z samochodów zezłomowanych. Jeżeli nie są w złym stanie, to bez obaw możemy je założyć, a ich ceny są dużo niższe, niż średniej jakości zamienniki.