Zwiększająca się od jakiegoś czasu emigracja sprawiła, że za chlebem wyemigrowały miliony ludzi. Sporo z nich za swoje nowe miejsce uznało Wielką Brytanię, a szczególnie stolicę tego kraju, to znaczy Londyn. Sporo osób jechało z planem kilkumiesięcznej pracy i planowało po tym okresie wrócić do domu, lecz brak perspektyw w naszym kraju sprawiał, że zmieniali oni plany i duża część wyjeżdżających zdecydowała się zostać na dłuższy okres.

Po paru latach w innym kraju tacy ludzie uważać zaczęli stolicę Anglii za swój nowy dom, a że w tym mieście żyło sporo Polaków, to nie ma się co dziwić że nawiązywać się zaczęły przyjaźnie i miłości. A jak możemy się domyślić, dość często rezultatem tego był płaczący w kołysce, malutki niemowlak. W związku z tym że ciąża to czas, kiedy młoda mama powinna być pod szczególną ochroną ginekologa, to nie ma się co dziwić, że polscy ginekolodzy zaczęli się cieszyć w stolicy Anglii dużą popularnością. Dużo kobiet, mimo że mieszka niekiedy parę lat na wyspach, nie potrafi porozumieć się dobrze w języku angielskim, dla takich osób ginekolog w Londynie, z jakim będzie można porozmawiać po polsku znaczy bardzo dużo. Głównie z tego powodu, że nawet żyjąc w obcym kraju takie osoby często nie są otwarte na zagraniczne sposoby leczenia, a kto jeżeli nie polski specjalista może takiego pacjenta wysłuchać?

Leczenie u polskiego lekarza, polskie produkty w sklepikach, żyjący w pobliżu Polacy powodując, że emigranci mogą sobie zapewnić choć część tego wszystkiego, co utracili mieszkając w innym kraju.