W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie są niesamowicie zabiegani, zapracowani i nie mają praktycznie na nic nigdy czasu, coraz większą popularność zdobywają gotowe dania typu Gorący kubek czy różnego rodzaju mrożonki.

Zapracowani i nie mający czasu na samodzielne przyrządzanie potraw ludzie kupujący takie produkty, liczą przede wszystkim na możliwość szybkiego i łatwego ich przygotowania. Są niezwykle zadowoleni, że wystarczy niekiedy zalać coś gorąco wodą z czajnika, albo wrzucić na pięć minut do mikrofalówki, aby napełnić żołądek przed dalszymi obowiązkami. Co jednak mają do powiedzenia na temat takich gotowych produktów lekarze i przede wszystkim jak reaguje na nie nasz organizm?

Cóż, z całą pewnością można powiedzieć, że nie jest to najzdrowsza dieta dla naszego organizmu.

Liczne badania dowodzą, że długotrwałe odżywianie się w ten sposób może niesamowicie źle odbić się na naszym zdrowiu, samopoczuciu i siłach witalnych. Jedząc żywność zamkniętą w opakowania plastikowe oraz pojemniki plastikowe (http://opakowania-plastikowe.pl/pojemniki-skladane) i gotową potem w pięć minut do spożycia, dostarczamy minimalne ilości jakichkolwiek witamin, wartości odżywczych czy też zdrowych tłuszczy. Nie znajdziemy w nich składników, które wpływają dobrze na funkcjonowanie naszego ciała.

burger-731298_640

Za to bez problemu odszukać możemy, choćby na samym opakowaniu w spisie składników, ile rzeczy dodanych do takiego jedzenia może nam po prostu zaszkodzić. Najczęstszym takim dodatkiem są między innymi choćby wszelkiego rodzaju konserwanty. Dodawane są one w celu jak największego wydłużenia terminu ważności do spożycia danego produktu. Niestety jest to zwykła chemia, szkodliwe związki które dostarczane regularnie do naszego organizmu najzwyczajniej w świecie go niszczą. Tak samo jest z wszelkiego rodzaju barwnikami, które mają za zadanie wzbogacić kolory i wygląd naszej potrawy w plastikowym kubeczku czy pudełku, aby wyglądały bardziej atrakcyjnie i smakowicie dla klientów.

Niesamowicie groźne są również tłuszcze, które dodaje się do takich gotowych zup, kotletów albo pierogów z mięsem.

Ogólnie tłuszcze, w pewnej ilości, są jak najbardziej potrzebne naszemu organizmowi do funkcjonowania i jego regeneracji. Jednak musza to powinny to być tłuszcze odpowiednie, a nie na przykład olej palmowy albo rzepakowy, które to są najpopularniejszymi składnikami takich potraw. Są to bardzo niezdrowe tłuszcze, które powodują prawdziwe spustoszenie w naszym ciele. Dość powiedzieć, że wiele badań niezależnych instytutów potwierdziło, że tłuszcz palmowy jest jedną z najsilniejszych trucizn jakie możemy dostarczyć w pożywieniu swojemu organizmowi, a także jest niezwykle rakotwórczą substancją.

Inną sprawą jest nasze samopoczucie podczas trwania takiej „plastikowej” diety.

Nie dostarczając w ogóle witamin i minerałów naszemu ciału, zaczyna ono nam odmawiać posłuszeństwa. Częste bóle głowy, rozkojarzenie, pogorszenie jakości myślenia i obniżona chęć do działania to tylko niektóre powody bezmyślnego i długiego dostarczania do naszego organizmu jedzenia w plastikowym pudełku. Dla Panów trzeba jeszcze dodać istotną informację, że taka żywność bardzo źle wpływa tez na potencję i sprawność seksualną.