Rozpoczynanie pokerowej przygody powinniśmy zacząć od odpowiedzi na pytanie, czy większą satysfakcję sprawi nam granie w naziemnych kasynach, przy prawdziwych stołach, czy lepszym dla nas rozwiązaniem będzie przeniesienie naszego hobby do świata wirtualnego. Obydwa przypadki mają swoje plusy i minusy, które należy brać pod uwagę. Naziemne kasyna umożliwiają nam obserwowanie postawy swoich oponentów, co może zdradzać ich intencje – nie uświadczymy tego w grze online.

Wirtualne pokerroomy jednak nie pozostają w tyle, ponieważ ich przewagą jest możliwość gry na wielu stołach jednocześnie, dzięki czemu gra jest bardziej dynamiczna, a co za tym idzie – ciekawsza (chociaż w tym przypadku cierpliwość jest również cechą na wagę złota). Platformy internetowe dodatkowo oferują bonusy pokerowe, których raczej nie zaoferuje nam krupier przy fizycznym stole. Dotyczą one najczęściej pomnażania kapitału początkowego, który wpłacamy, chcąc rozpocząć grę. Może również zdarzyć się, że dostaniemy możliwość udziału w płatnych turniejach bez ponoszenia dodatkowy opłat.

gra w pokera

Pokerroomy starają się, aby ich oferta bonusowa była atrakcyjna – to przyciąga nowych graczy. Jednak nie tylko to powinno stanowić o wyborze serwisu, na którym będziemy grać. Przede wszystkim powinien on być dla nas wygodny, czytelny i przejrzysty. Będzie to miało znaczenie szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na grę na wielu stołach jednocześnie – jest to bardzo popularna metoda rozgrywki, z której korzysta wielu graczy. Oprócz doświadczenia, doskonałej znajomości zasad i strategii, wymaga ona właśnie wcześniej wspomnianej przejrzystości softu. Prostota w wyglądzie jest tu wskazana – nie odciąga ona naszej uwagi i pozwala skoncentrować się na tym, co w grze jest naprawdę ważne, czyli na decyzjach naszych i naszych przeciwników.

Warto więc zarejestrować się na kilku serwisach, aby wybrać spośród nich ten, który najbardziej będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Bardzo dobrą możliwością, którą dają wszystkie pokerromy jest możliwość gry na wirtualne pieniądze. Wielu ludzi twierdzi, że można nauczyć się przez to złych nawyków i zdecydowanie jest to prawda, jednakże warto poświęcić temu chwilę, aby poznać działanie danej platformy pokerowej, czy chociażby poznać techniczną stronę pokera. Strategii zaś powinniśmy uczyć się z książek, czy dostępnych w internecie portali ku temu przeznaczonych, następnie przelać wiedzę teoretyczną na grę i jak najwięcej obserwować, analizować, ponieważ tylko godziny spędzone przy stole poparte odpowiednią wiedzą teoretyczną pozwolą nam na osiąganie sukcesów w tej dziedzinie.