W Internecie całkiem normalnym zdarzeniem jest dziś hazard w sieci. Jeszcze więcej gości odwiedza dawne i świeżo utworzone strony zazwyczaj takie jak kasyna internetowe, kasyna online, poker, bakarat lub poker online. Coraz więcej adresów portali sugerujących gry hazardowe jak bakarat czy amerykański poker oczekuje na rodzimych graczy w Internecie. Popularność hazardu internetowego wynika głównie z rosnącej grona użytkowników sieci.
Grono użytkowników Internetu w naszym państwie równa się powyżej osiem milionów osób. Powiększa się, zatem ilość ewentualnych hazardzistów, na jakich właściciele kasyn online mogą zarobić. Okazję zagrania w typowe gry w karty albo wytypowanie rezultatów rozgrywek sportowych to oferty poszczególnych profesjonalnych portali. Praktycznie każdy hazardzista może obstawiać wyniki sportowe albo pograć w kasynie internetowym naszymi złotówkami. Jest to wynik tłumaczenia na nasz wydań gier oraz dysponowania rachunków bieżących w bankach. W związku z tym hazardem w sieci zajmuje się coraz więcej naszych internautów. Dla bardzo wielu ludzi jest to tylko forma zabawy dla innych natomiast szansa na wygranie konkretnych pieniędzy. Najbardziej popularną grą hazardową w e- kasynie jest poker. W równym stopniu lubiana stała się również ruletka, blackjack czy baccarat.
Jedne z pierwszych gier w kasyn online dla wielu graczy to właśnie przeważnie proste loterie lub bingo. Oczywiście kasyn online zachęcają przyszłych oraz starszych graczy przez liczne pieniężne premie. Są to zwykle stawki w wysokości od kilkunastu do kilkudziesięciu euro zazwyczaj w każdym kasynie w sieci trzeba grać kilka razy za otrzymany bonus, aby mieć szansę realną gotówkę. Nie ciągle kasyno w sieci bywa stroną wychodzącą z wygraną. Zdolni grający, mogą zdobyć aż kilkanaście tysięcy złotych na miesiąc. Żaden człowiek nie kwestionuje, iż kasyna internetowe są tak popularne.