Grid Race Driver jak już mówiłem jest według mnie najwspanialszą grą wyścigową wszech czasów. Jeżeli porównamy ja do innych tego typu gier to okazuje się, że .. nie ma porównania. Grid deklasuje wszystkie inne, niezależnie czy rozpatrujemy ją pod względem grafiki, grywalnosci czy czegokolwiek innego – Grid po prostu wymiata. Nie ma tutaj czegoś takiego jak drugie czy trzecie miejsce – Grid jest absolutnym mistrzem, nikt go z podium nie zrzuci, według moich osobistych przekonań jeszcze przez parę lat pozostanie na topie. Bo jak wiadomo nowe gry – nowe rozwiązania, lepsza grafika. Jasne.
Ciekawe tylko czy uda im się sprawić, ze gra będzie tak mało wymagała od komputera przeciętnego odbiorcy, gdyż Grid ma bardzo fajną szate graficzną, nie wymagając zbyt mocnego komputera. Jasne, szrot tego nie pociągnie, ale w dzisiejszych czasach komputer do odpalenia Grida w średnich detalach kosztuje mniej niż tysiąc złotych – to bardzo mało jak na sprzęt typu komputery, nieprawdaż? Za tysiąc pięćset mamy grafikę na full – wtedy jest dopiero wypas. Jeżeli próbujemy mozolnie wbić się na szczyty popularności w społeczności Grid Race Driver to musimy uzbroić się w tony cierpliwości i pieniędzy. To naprawdę nie jest łatwe, próbuję wejść na pierwsze miejsce już chyba z tydzień i jak na razie żadnego rezultatu – oni po prostu wola kogoś innego niż ja.. strasznie irytujące, chociaż mogę ich troszeczkę zrozumieć – koleś ma o wiele więcej doświadczenia niż ja. Ale w sumie to tylko komputer, co ja za głupoty wygaduje. Po prostu ludzie go znają lepiej, w każdym razie już wymysliłem wspaniały sposób na mój problem. Wynająłem chyba najdroższego kierowcę na świecie, ale rezultat był widoczny już po kilku wyścigach – punkty lecą masakrycznie szybciej. Za każdy wyścig zamiast 10 punktów dostajemy 18, gdyż on zajmuje drugie miejsce (lub ja, jeżeli mnie wyprzedzi gnojek). Jednak w tym wypadku trzeba pamiętać, że utrzymanie takiego kierowcy w drużynie kosztuje, a rzadko nam się to zwraca od sponsorów. Musimy dopłacać z własnej „wypłaty”, ale w sumie nie żałuje – mam to co chciałem, więcej samochodów mi już nie potrzeba. W Grid Race Driver mamy oczywiście wiele możliwości wyboru. Możemy jeździć sobie po kolei różnorakie wyścigi, robić kariere lub po prostu sobie oglądać samochody i patrzeć jak przebiegają przeprowadzane przez nas ich testy. Jednak w gruncie rzeczy musze cos przyznac – najlepsza zabawa jest przy robieniu swojej własnej kariery. Próbujemy dorównać najlepszym z top 10, jednak do tego czasu czeka nas całe mnóstwo ciężkiej, czasem nawet mozolnej roboty. Bo jak wiadomo do zdobycia wyższego miejsca w rankingu potrzebne SA punkty. A punkty zdobywamy tylko w jeden sposób – ścigając się. A jeżeli ścigaliśmy się w ciągu jednego dnia już dwadzieścia razy, no cóż – każdy kolejny będzie coraz bardziej nudny.
Ale tylko w przypadku takich samych wyścigów, bo jeżeli po każdym takim czymś zmieniamy tryb rozgrywki, poziom trudności, samochód, rodzaj wyścigu, tor wyścigu no to.. zupełnie inna gra  Ale uważajcie, nie próbujcie mieszać driftu z top Speer. Bo raczej średnio to wychodzi – doświadczone na sobie. Grid Race Driver jest przez wiele osób uważana za najlepszą grę wyścigową wszechczasów, a ja oczywiście łączę się z tymi ludźmi przekonaniami, gdyż dokładnie tak samo uważam – ta gra jest genialna, wspaniała, cudowna, olśniewająca. To bardzo przyjemna dla oka grfika, dobry gameplay, całe mnóstwo realistycznych elementów, które sprawia, ze gra w Grid Race Driver będzie niemalże taka sama jak prowadzenie własnego samochodu sportowego. A jak wiadomo to nie byłby byle jaki samochód, w Gridze raczej gównem nie pojeździmy. Ale o tym wiedzą jedynie ludzie bardzo zapoznani z grą.. żartuję oczywiście. Raczej w każdych wyścigach mamy do wyboru naprawde mocne i fajne fury, pomijam oczywiście gry jak Maluch Racer czy cokolwiek innego, ale wciąż w tym guście.
Ludzie wolą raczej ścigać się zajebistymi wózkami niż takim czyms, chociaz w Maluch Racer jest przynajmniej fajna zabawa przy prędkości 60 km/h. Polecam wszystkim Grida, ta gra zrobiła na mnie ogromne wrażenie, myślę, że na was również to zrobi.