Internetowe gry od kilkunastu lat zaczęły cieszyć się popularnością, zarówno pośród dorosłych, jak i dzieci. Przyjemne, proste mają tą ważną cechę, że nic nie kosztują. Jeśli odwiedzimy jeden z wielu portal z grami, to zobaczymy głównie wyścigi, przygodówki i strzelanki, czyli przede wszystkim gry przeznaczone dla chłopaków. Lecz wytwórcy pamiętają również o małych paniach, i dla nich także robią gry ubieranki. Najbardziej popularne z tego typu są gry ubieranki. Są one do wyszukania zarówno na typowych stronach zawierających gry, lecz również w typowo tematycznych, jedynie z grami tego typu.

Ubieranki gry pochodzą od ubieranek japońskich, w których były ubierane lalki z papieru. Technologiczny rozwój spowodował, że takie gry zostały przeniesione na komputery, a dziś dzięki wzrostowi sieci internetowej są dostępne na całym świecie. Zasada tego typu gier jest banalna, otrzymujemy postać, która ma być ubrana na daną okazję. Do dyspozycji dostajemy więcej lub mniej ubrań, w wielu wzorach i kolorach, i zabawa nasza polega na tym, aby właściwie skompletować ubiór. Młode panie mają możliwość ubierania modeli w sportowym stylu, przykładowo na plażę czy narty. Poszukiwane są także ubieranki znanych osób, i również ubieranki na dyskotekę i ubieranki różnych zawodów.

Mniejsze dziewczynki bardzo chętnie pograją w ubieranie zwierząt lub bajkowych postaci, a żadna z pewnością nie da rady się oprzeć pokusie najświeższych trendów sławnych projektantów.