Przemyślenia

Gry komputerowe

Full Spectrum Warrior

Full Spectrum Warrior to nowa produkcja firmy THQ, która w nowatorski sposób przedstawia działania wojenne na Bliskim Wschodzie. I nie jest to tytuł, który po 2 godzinach grania pójdzie w odstawkę.
Fabuła ma miejsce w specjalnie wymyślonej na potrzeby gry republice Zekistanu, położonej między Pakistanem i Chinami. Jak można się domyśleć W kraju tym rządzi dyktator – Mohammad Jabbour Al-Afad, wspierany przez oddanych mu bojowników. Możemy nazwać ich terrorystami, ponieważ uczynili oni sobie z Zekistanu poligon i wkrótce świat obiegły wieści o brutalnych zamachach terrorystycznych. Organizacja Narodów Zjednoczonych próbowała zainterweniować w tej sprawie, ale pokojowe wyjście z sytuacji nie było możliwe. W tej sytuacji NATO zastosowało bardziej drastyczne środki. Do kraju wysłano dwa oddziały, które mają zbadać sytuację i rozwiązać problem mieszkańców. Jednym z nich będziemy dowodzić, a rozgrywka jest naprawdę genialna. Więcej nie uchylę rąbka tajemnicy, przekonajcie się sami jak smakuje Full Spectrum Warrior.

Targi E3 Los Angeles

Targi Electronic Entertainment Expo to jedna z najważniejszych imprez, jakie odbywają się co roku. Nie inaczej było także tego lata. Dodatkowy smak całej imprezie dodawał fakt, iż jest to 10 rocznica powołania do życia koncepcji organizowania tego typu targów. E3 to przede wszystkim emocje i zachwyt nowymi tytułami, które nadchodzą wielkimi krokami. Jednak jest to zdarzenie równie ważne również dla samych developerów i wydawców, których to liczba rośnie z każdym kolejnym rokiem. Pierwsze targi odbyły się w Los Angeles w dniach 11-13 maja, gdzie poszczególne firmy przedstawiały swoich przedstawicieli. 14 maja odbyła się już sama impreza, gdzie ujawniono dopiero szczegóły i pokazano nadchodzące gry.
Podczas trwania targów przedstawiono następującą ilość materiałów: 627 gier, 891 wiadomości, 12061 screenów oraz 1171 sekwencji filmowych.

 

Król Artur znowu wielki

Studio Neocore Games do tej pory mało znane, postanowiło stworzyć coś naprawdę godnego uwagi, chodzi tutaj o legendę Króla Artura. Tym razem nie będzie to zwykły RTS, zawierać ma natomiast elementy strategii turowej. Ma to podkreślić istotny wpływ elementów gier fabularnych wplątanych w typową strategię wojenną.
Akcja gry zaczyna się, gdy umiera Uther Pendragon, władca Brytanii. Śmierć powoduje, że wielu szlachciców chce zostać jego następcą. By rozstrzygnąć spór, wszyscy spotykają się w katedrze londyńskiej. Tam znajduje się miecz osadzony w kamieniu, a wydobędzie go tylko ten, który jest godny tronu. Pierwszym, któremu to się udało, jest oczywiście Artur. Głównym jego celem jest przede wszystkim zjednoczenie królestwa oraz pokonanie Saksończyków, wrogów zajmujących tereny Walii. Twórcy chcą wykorzystać historię i dlatego właśnie wzięli się do pracy nad tą grą. Warto jednak pamiętać, że legendy były tylko inspiracją dla twórców, którzy wkomponowali je w realia fantasy. Król Artur doczekał się już gier o swojej tematyce. Jednak nie były to tytuły powalające na kolana graczy. Autorzy zapewniają, że gra nad jaką pracują będzie dobrze rozbudowana, z dobrą fabułą oraz ogromną grywalnością. Należy więc czekać i przekonać się na własny oczy, jaki będzie Król Artur.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.6/10 (9 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)
Gry komputerowe, 7.6 out of 10 based on 9 ratings