Polska Ustawa Hazardowa

Blisko 2 lata temu mogliśmy przeczytać w gazetach, że afera hazardowa bardzo dała się Donaldowi Tuskowi we znaki. Jak wcześniej zapowiadano prace nad ustawą hazardową ruszyły pełną parą i szykuje się prawdziwa rewolucja w interesie. Dotychczas mogliśmy skorzystać z hot spotów i obstawiania w internecie, teraz już po uchwale nie będzie takiej możliwości.
Sam Donald Tusk mówi iż skończyły się dobra czasy dla wszystkich, którzy zarabiali na hazardzie. Ogłosił na konferencji prasowej, że automaty do gier poza kasynami, wideoloterie, a także gry hazardowe w internecie zostaną zdelegalizowane. Zostaną również podwyższone podatki do gier oraz zmienią się radykalnie przepisy.
Wszystko to za sprawą odkrytej przez CBA afery hazardowej, w którą zamieszanych było kilka ważnych osób m.in Mirosław Drzewiecki – Minister Sportu oraz rzecznik prasowy PO – Zbigniew Chlebowski.

kasyno2

Uzależnienie od hazardu?

Czy ktoś mógł się tego spodziewać? Nasz kraj schodzi na psy? Kto jest temu winien? To tylko niektóre z pytań jakie zadawali nam przechodni w sprawie dotyczącej uzależnienia od hazardu.
Nadal lubimy się dobrze zabawić, ale zamiast wypić wolimy zagrać. Na hazard w przeciągu dwóch lat wydaliśmy więcej niż na leki i alkohole wysokoprocentowe razem wzięte.
Zadajemy sobie codziennie inne pytanie, czy hazard naprawdę przyciąga wszystkich?
17 miliardów złotych jak podają źródła zostało pochłonięte przez jaskinię hazardu. Jednak Polacy grają nie tylko w kasynach i to stanowi największy problem społeczeństwa. Popularni są jednoręcy bandyci (z angielskiego SLOTS), których możemy spotkać w każdej knajpie oraz klubie. Lubimy też obstawiać u bukmacherów i oczywiście grać w lotka. Jak zauważamy, najszybciej jak tylko sie da państwo powinno zrobić porządek z hazardem. To musi być naprawdę surowa lekcja.

 

Pomoc dla hazardzistów

Ludzie przepuszczają całe majątki, sprzedają samochody, a dochodzi do tego nawet zastawienie bądź sprzedanie domu. Czy hazard jest tak straszny i dla tych ludzi nie ma żadnego ratunku? Czy nie możemy im jakoś pomóc? Informacje o ośrodkach i gabinetach pomagającym uzależnionym od hazardu można znaleźć w Internecie. Znajdziemy tam porady ludzi, którzy mieli do czynienia z hazardem bądź lekarzami, którzy na pewno nam pomogą. Tam też znajduje się wiele witryn zajmujących się problemem hazardu i jego terapią. Warto jest skorzystać z pomocy psychologów i specjalistów terapii uzależnień. Niektóre ośrodki świadczą usługi w ramach NFZ. Ostatnio też pojawiła się instytucja Anonimowych Hazardzistów, która zajmuje się ludźmi od uzależnień. Nie czekaj, zgłoś się po pomoc!