poker4Na świecie istnieje wiele różnych gier w które grywa się w kasynie. Jednak taką najbardziej popularną jest poker. Grywa się w nią w wszystkich kasynach na świecie. Wiele osób, oczywiście chodzi tutaj o zawodowych pokerzystów pragną spróbować swoich sił w najpopularniejszych kasynach świata. W takiej sytuacji decydują się wybrać w podróż do Nowego Jorku bo tam między innymi w Chicago znajduje się jedno z najpotężniejszych kasyn świata. W artykule tym chcemy zwrócić szczególna uwagę na historię pokera.


Żeby posiadać wystarczającą wiedzę na temat pokera warto jest również znać historię. Poker to gra, która rozwijała się i nadal rozwija przez więcej niż dziesięć wieków. Wcześniej rozwijała się z różnorodnych gier. Najpierw grano w pokera za pomocą kart lub kostek domino. Wtedy stosowało się tak zwane blefowanie by w ten sposób zwieść przeciwnika. Pierwsza gra, która została zbliżona do dzisiejszego pokera została wymyślona w Chinach w roku 969. Naukowcy, czyli osoby zajmujące się badaniem różnych kwestii, tak więc i grą poker znaleźli dowody na to, że już w 12 i 13 wieku Egipcjanie grali w karty. Jednak jeśli chodzi o grę na pieniądze to szacuje się, że nastąpiło to w wieku 16. Poker rozwijał się powoli i rozprzestrzeniał się po całej Europie Wschodniej. W wielu grach w tamtych czasach stosowano 20 kart. We Włoszech oraz w Hiszpanii gra poker zaczynała nabierać swoich obecnych zasad. To właśnie w tych państwach zaczęto grać nie 20 kartami a 52.

Obecnie poker uważany jest za najbardziej znana oraz lubianą grę niemalże w każdym salonie – kasynie. Salony dawniej były nazywane jako miejsca , w których grywano. Obecnie nazwa ta jest zastąpiona kasynem. W pokera grać możemy na dwa sposoby. Możemy udać się do tradycyjnego, prawdziwego kasyna, gdzie spotkać możemy nawet najdoskonalszych pokerzystów, albo też włączyć pokera online. Jeśli jesteśmy początkującym graczem, to warto najpierw poznać dokładnie zasady i pograć dla zabawy. Nie ma co rzucać się na głębokie wody i grać na pieniądze.