Artykuły

Informacje o oczkach wodnych

Jeżeli będziemy się decydować na budowę wodnego oczka to powinniśmy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Dla niektórych wodne oczko to ziemny dołek uszczelniony odpowiednią folią i wypełniony wodą. Lecz w rzeczywistości wygląda to znacznie bardziej skomplikowanie. Żeby wodne oczko dobrze prezentowało się, z wieloma rybkami i roślinami, musimy je dobrze wykonać, a następnie systematycznie dbać o nie.

Po pierwsze musimy rozpocząć od wybrania dna oczka. Możemy albo się zdecydować na polietylenową formę, użyć kauczukowej lub PCV folii lub też użycie betonu. Wszystkie metody mają wady i zalety i powinno w czasie projektowania porządnie je omówić. Lecz zrobienie dołu i wlanie wody jest tylko początkiem obowiązków. Wodne oczka to sztuczne zbiorniki i do nas musi należeć pilnowanie biologicznej równowagi. Powiązane to jest zarówno z właściwym wyborem zwierząt i roślin, lecz również zagwarantowaniem właściwego stanu wody, jej poziomu PH i czystości. Do pielęgnacji oczek wodnych mamy spory wybór zarówno przeróżnych sprzętów jak i środków chemicznych.

Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób pielęgnować oczka wodne, powinniśmy zajrzeć do literatury specjalistycznej, popytać w firmach zajmujących się wodnymi oczkami albo też zajrzeć na forum oczka wodne, na którym na pewno dostaniemy jakąś pomoc.

VN:D [1.9.22_1171]
Oceny: 4.0/10 (1 głos )
VN:D [1.9.22_1171]
Oceny: -1 (z 1 głos)
Informacje o oczkach wodnych, 4.0 out of 10 based on 1 rating