1

Kiedy zamierzamy sprzedać samochód i wystawiliśmy w Internecie bądź prasie ogłoszenie samochodowe z adnotacją stan idealny powinniśmy zadbać o to, aby jego stan rzeczywiście taki był. Pomimo tego, że samochód idzie do sprzedaży, jeśli chcemy nieco podwyższyć jego cenę warto go trochę podrasować oraz przede wszystkim sprawić, aby sprawiał on dobre wrażenie. Od tego wrażenia uzależniona jest bowiem w dużym stopniu pomyślność naszej sprzedaży. Jeśli samochód wymaga drobnych napraw czy też wymiany oleju to warto to zrobić jeszcze przed jego sprzedażą.

Powinniśmy pamiętać o tym, że nikt nie kupuje kota w worku. Kupujący z pewnością będzie chciał wybrać się na jazdę próbną, a wtedy wszystkie podejrzane stukoty, chrobotania czy bulgotania z pewnością wyjdą na jaw. Nawet jeśli samochód nie wymaga żadnej ingerencji mechanika to tak i tak warto odwiedzić jego zakład i poprosić go o to, aby wydał stosowne oświadczenie o stanie pojazdu. Kolejna rzecz to wygląd samochodu zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny. Musimy pamiętać o tym, że pierwsze wrażenie jest tutaj bardzo ważne. Z tego powodu powinniśmy wyczyścić nasz samochód z wszelkich śmieci, okruszków, a nawet zbędnych drobiazgów. Po pierwsze z pewnością zostanie to dobrze odebrane. Po drugie nasz samochód będzie sprawiał wrażenie zadbanego, nawet jeśli w przyszłości bywało różnie. Informację o sprzedaży samochodu możesz zamieszczać w internecie również darmowo np. tutaj:  Darmowe Ogłoszenia-Motoryzacyjne.net

Niemniej ważna jest również jego powłoka zewnętrzna. Powinniśmy udać się na myjnię lub też samemu bardzo dokładnie umyć i nawoskować samochód. Nie powinniśmy zapomnieć o żadnym elemencie, nawet takim jak koła czy kołpaki. Powinniśmy także zabrać z niego wszelkie zbędne i osobiste rzeczy. Jeśli zainteresowana zdecyduje się na zakup samochodu praktycznie od ręki pozostanie nam wtedy jedynie zabranie dwóch czy trzech drobiazgów, a my będziemy mogli przejść do podpisania umowy i innych formalności. Ważne jest także abyśmy udostępnili kupującemu wszelkie dokumenty jakie posiadamy książkę serwisową itp. Dzięki temu będziemy z pewnością bardziej wiarygodni, niż gdybyśmy mieli dopiero w popłochu ich szukać lub co gorsza nie znaleźć ich wcale.