Planując właśnie swój wymarzony ślub, na pewno staniesz przed trudną decyzją, jaka jest wybór odpowiedniej muzyki. Jest to kluczowa część każdego wesela i wiadomo, że bez muzyki zabawa nie może się udać, a gości weselni wyjdą niezadowoleni. Musimy przemyśleć w jakim stylu rozbrzmiewać będą utwory, czy wolimy więcej piosenek szybkich czy może wolnych? Wesele ma motyw przewodni? Pomyślmy, więc o muzyce która świetnie się z nim zgra. Wykorzystujmy lokalizację naszego wesela, jeśli jesteśmy w górach – może warto wprowadzić elementy góralskiej, skocznej muzyki.

Wybór DJ, może okazać się strzałem w dziesiątkę (np. poszukując go na Modnewesele.com), gdy interesuje nas żywa i modna impreza, na której będą towarzyszyć nam obecne jak i starsze radiowe hity. DJ, zazwyczaj spełnia wtedy funkcję wodzireja i zaprasza ludzi do tańca i zabawy. Pamiętajmy, by przy wynajmowaniu tego rodzaju usługi, dogadać się tak, by muzyka spełniała wasze oczekiwania.

Można nawet pokusić się o przygotowanie swojej ulubionej listy piosenek, które wplatane będą w występ podczas wesela. Przygotujmy też uważnie, piosenkę która ma uświetniać nasz pierwszy taniec. Gdy brakuje nam pomysłów, możemy poprosić naszego DJ’a o poradę i dobór odpowiedniego dla nas utworu.

Decydując się na zespół na żywo, możemy liczyć się z troszkę większym kosztem zatrudnienia kilku muzyków. Pamiętajmy, że potrzebują też więcej miejsca. Nie będą w stanie grać bez przerwy, pomyśleć więc trzeba o muzyce zastępczej, gdy muzycy chwilę odpoczywają. Zyskujemy za to, piękny obraz i widowisko, jakim jest koncert na żywo.

Orkiestra nawiązuje kontakt z gośćmi, namawiając ich do wspólnej zabawy. Warto jest, wynająć wodzireja, który pomagać będzie w organizacji czasu dla wszystkich obecnych. Należy zwracać uwagę na oferty zespołów i w jakim stylu wykonują swoją muzykę.

Wszystko zależy od naszej wizji wesela, przedstawiliśmy dwie opcje, które zapewnić mogą niezapomniane wrażenia i świetną zabawę. Wszystkie te opcje mogą być oczywiście modyfikowane tak, by jak najlepiej wpasować się w wasz wielki dzień.