Współcześnie coraz więcej mężczyzn doświadcza problemów z erekcją, co jest dla nich bardzo przykrym i bolesnym doświadczeniem. Panowie, którzy mają to szczęście braku takich doświadczeń, powinni działać profilaktycznie, by zapobiegać pojawianiu się pierwszych symptomów zaburzeń lub braku erekcji, co może fatalnie wpłynąć na samopoczucie, a także związek, w którym mężczyzna jest. Co zatem robić, by nigdy nie doświadczyć braku erekcji, a także poprawić swoje życie seksualne?
preparaty na potencje
Aspekt fizyczny

Nie bez powodu wielu lekarzy trąbi o wszechstronnych korzyściach dbania o swoje ciało poprzez aktywność fizyczną, oraz zbilansowaną dietę. Dobra kondycja fizyczna utrzymywana dzięki tym dwóm czynnikom sprzyja dobremu funkcjonowaniu każdego organu ciała człowieka, w tym narządów płciowych. Organizm to jedna wielka machina, która działa w harmonii ze wszystkimi swoimi narządami, dlatego dieta i aktywność fizyczna są tak ważne. Niewskazane są również używki w postaci alkoholu, czy papierosów, które mają zły wpływ na cały organizm, ale i również na potencję – są głównymi przyczynami jej zaburzeń. Zatem chcąc uniknąć w przyszłości problemów z erekcją, warto już dziś zacząć wdrażać zdrowe nawyki do swojego życia, a zaowocuje to większą sprawnością zarówno na co dzień, jak i w łóżku.

Aspekt psychiczny

Mężczyźni mają trudne zadanie – by stosunek seksualny mógł się odbyć, muszą osiągnąć erekcję. Kobieta natomiast może odbyć stosunek w dowolnym momencie. Na facetów wywiera to poniekąd presję, że muszą być zawsze gotowi do uprawiania seksu, bez względu na okoliczności. Brak wzwodu jest dla nich swego rodzaju ujmą na honorze, i bardzo wstydliwym doświadczeniem. Psychika cierpi, a ciało odzwierciedla negatywne odczucia mężczyzny, co dodatkowo nie pomaga w pozbyciu się zaburzeń erekcji. Dlatego zawczasu warto poznać takie informacje i wiedzieć, że seks nie powinien wywierać na człowieku żadnego nacisku, powinien być spontaniczny, i kierowany uczuciami oraz pożądaniem, a nie poczuciem obowiązku. Mężczyzna wówczas osiąga erekcję o wiele szybciej i łatwiej, niż kiedy mimo braku ochoty, jego partnerka nalega na stosunek. Warto o tym pamiętać, gdyż nerwowe zachowania przy podejściach do seksu skutecznie zabijają ochotę na niego, a ciało reaguje brakiem wzwodu. Nie jest to komfortowa sytuacja, dlatego należy o tym pamiętać, i dbać o jakość własnego zdrowia i życia.