Wiele baterii do zegarka można wymienić bez użycia specjalnych narzędzi jubilerskich. Baterie wymienić jest bardzo łatwo, zarówno w nowoczesnych nieszablonowych drewnianych zegarkach, jak i ‚zwykłych zegarkach’ jakie ma większość ludzi. Problem pojawia się, gdy mamy zegarki wodoodporne. Wymagają one specjalnych narzędzi, gdy konieczna jest wymiana baterii. Aby zabezpieczyć uszczelkę wodoszczelną, tył należy wymienić zgodnie z oryginalnym momentem obrotowym.

Rzeczy, które będziesz potrzebować

  • Tępy nóż
  • Mały śrubokręt płaski
  • Bateria do zegarka
  • Plastikowa pinceta

 

Bądź spokojny i pewny

Włóż krawędź tępego noża wzdłuż krawędzi zegarka. Odwróć nóż w górę. To powinno spowodować wyskoczenie tyłu zegarka. Niektóre zegarki mają gumowy pierścień na wewnętrznej obręczy. Jeśli będziesz ostrożny przy wyjmowaniu oparcia, pierścień może być ponownie użyty. Jeśli pierścień jest uszkodzony, należy go wymienić.

Zlokalizuj rozmiar i napięcie baterii; te liczby będą najprawdopodobniej znajdować się na górze baterii. Zawsze upewnij się, że masz odpowiednią baterię zastępczą. Pamiętaj, że wartość dodatnia lub ujemna jest skierowana w górę (+ lub -).

Wyjmij baterię. Jeśli jest trzymany za klips, delikatnie umieść mały śrubokręt płaski pod klipsem, podnieś go i wyjmij. Jeśli jest trzymany za pomocą śrub, odkręć je (pamiętaj o położeniu śrub) i wyjmij baterię.

Włóż nową baterię w ten sam sposób, w jaki została wyjęta stara bateria. W razie potrzeby użyj plastikowej pincety, aby włożyć baterię. Wciśnij akumulator na miejsce za pomocą plastikowego przedmiotu, takiego jak plastikowy długopis. Nie używaj metalowych przedmiotów do nowej baterii.

Wymień podkład, wsuwając pokrywę z powrotem do pierwotnego miejsca. Upewnij się, że tył jest w tym samym kierunku, w którym był po usunięciu. Jeśli jest gumowy pierścień, wymień go również.

Przydatne wskazówki i ostrzeżenia

  • Większość baterii do zegarków korzysta z baterii 377 (również oznaczonej 626sw)
  • Większość zegarków powinna mieć baterię z dodatnią (+) stroną do góry
  • Nie należy wykonywać tych kroków, gdy używany jest wodoodporny zegarek. Do wodoodpornych zegarków potrzebne są specjalne narzędzia.