Wesela kojarzą nam się zwykle z ogromnymi imprezami. Panuje na nich tłok, hałas i ogólna werwa. Wszyscy ludzie bawią się, tańczą, skaczą, rozmawiają, no i oczywiście piją. Jednak pamiętajmy, że jeśli to my właśnie niedługo staniemy na ślubnym kobiercu, powinniśmy zaplanować swoje wesele zgodnie z własnymi oczekiwaniami i upodobaniami. W końcu to nam powinno się najbardziej podobać całe wesele. Jeśli więc nie przepadamy za natłokiem ludzi i hałasem, możemy spokojnie przygotować nieco bardziej kameralne przyjęcie weselne. A jak to zrobić?

Na początku powinniśmy oczywiście ustalić listę gości, których chcemy zaprosić na całą zabawę. Nie chcemy przecież tłumu ludzi na naszym weselu. A taką listę warto sporządzić jeszcze przed wyborem odpowiedniej sali. Dzięki temu dowiemy się, ile miejsca potrzebujemy na całą imprezę. Przygotujmy więc sobie kartkę i długopis i usiądźmy wygodnie razem ze swoim partnerem lub partnerką. Na początku ustalmy, ile osób maksymalnie może pojawić się na naszym przyjęciu. Dopiero później po kolei zapisujmy imiona i nazwiska naszych bliskich. Zacznijmy oczywiście od rodziny naszej oraz naszego partnera. Dopiero później przejdźmy do najbliższych przyjaciół lub znajomych. Nie zapraszajmy osób, z którymi nie mamy już kontaktu. Ustalmy taką listę, która umożliwi nam zorganizowanie kameralnego przyjęcia. Dopiero później możemy przejść już do rezerwacji odpowiedniej sali.

5287882581_2b19cc1d02_z

A takie kameralne wesele może mieć naprawdę sporo zalet. Jeśli zaprosimy mniejszą ilość osób na całe przyjęcie, będziemy mogli zapewnić im odpowiednie pokoje do spania. A przecież na każdym weselu musi pojawić się alkohol. Nie chcemy przecież, żeby nasi bliscy musieli w nocy wracać do swoich domów. Dlatego podczas rezerwowania sali zwróćmy również uwagę na dostęp do miejsc noclegowych. Zarezerwujmy swoim gościom odpowiednie pokoje, w których będą mogli spokojnie odpocząć po całej nocy zabawy. Dzięki temu przy okazji zadbamy również o ich bezpieczeństwo. A na pewno nie zapłacimy zbyt wiele za taką niewielką salę i kilka pokoi noclegowych.

5102573784_d6ce5183d6_z

Gdy już ustaliliśmy listę gości i zarezerwowaliśmy odpowiednią salę, możemy przejść do części naprawdę przyjemnej. Chodzi tutaj o ustalenie menu, które pojawi się na naszym przyjęciu. Jeśli więc organizujemy kameralną imprezę, wcale nie musimy zatrudniać specjalnego cateringu. Tym sposobem również zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Sprawdźmy więc, czy w wybranym przez nas hotelu lub pensjonacie znajduje się restauracja. To dzięki niej będziemy mogli zapewnić swoim gościom wspaniałe, smaczne posiłki. Nie musimy ich przecież sami przygotowywać. Przez to stracilibyśmy sporo czasu.

Takie kameralne przyjęcie weselne wcale nie musi być więc gorsze od typowych, ogromnych uroczystości ślubnych. Jeśli sami nie przepadamy za ogromnymi imprezami, nie decydujmy się na taką zabawę. To my mamy być zadowoleni z przebiegu naszego wesela. Przygotujmy więc kameralną, skromną imprezę i zaprośmy na nią swoich najbliższych, a cała zabawa na pewno będzie udana.

źródło: http://www.czardasz.pl/