Jeszcze kilka lat temu katalogowanie stron internetowych cieszyło się ogromna popularnością na rynku internetowym, a działo się tak, dlatego, że było ono niezwykle skuteczne i przynosiło doskonałe efekty poszczególnym właścicielom stron. Obecnie katalogowanie stało się częścią pozycjonowania, ale nie jest już tak bardzo popularne, jak niegdyś. Dzieje się tak głównie, dlatego, ze wiele osób twierdzi, że najlepiej zajmować się czynnością, jaką jest katalogowanie automatyczne, bowiem wymaga ono znacznie mniej wysiłku i pracy. Obecnie uważa się nawet, ze szkoda czasu na ręczne katalogowanie plików, zaś zamiast tego lepiej skupić się w pozycjonowaniu na wymianie linków.

Niegdyś jeden z najpopularniejszych Niegdyś katalogowanie stron było niesamowicie popularne i skuteczne. Jak to obecnie jest z tą skutecznością katalogowania? Niektórzy twierdzą, iż warto używać jedynie automatów, gdyż szkoda czasu poświęconego na ręczne katalogowanie dla linków z katalogów stron. Automatów, które służyły do dodawania wpisów oraz dzięki któremu można było katalogować strony odszedł w niepamięć zaś niezbędne dla wielu stały się linki z zaszyfrowanych qlWeb’ów. Jeśli posiadamy, więc doskonałą bazę adresów email, wówczas nie musimy martwić się o katalogowanie stron, bowiem odbywa się ono w sposób samoczynny. W innym przypadku całą bazę danych trzeba tworzyć od nowa i dopiero wówczas wykorzystać ją na danej stronie internetowej. Obecnie jednymi z najbardziej popularnych katalogów, jakie istnieją w Internecie są SeoLight oraz SEO bohater. Są to katalogi naprawdę godne polecenia, bowiem dzięki nim pozycjonowanie stron internetowych odbywa się w sposób prosty i przyjemny.

Jeśli chcemy, aby nasze katalogowanie było zawsze w pełni skuteczne, musimy wybrać pewne strony docelowe i to im poświęcić główną uwagę. Wiele katalogów, aby mogły zostać użyte w pozycjonowaniu stron internetowych musi zostać najpierw wykupionych. Mimo tego jest to nadal system opłacalny, który po zainwestowaniu przynosi wiele korzyści, związanych z optymalizacją stron oraz seo.