Jeśli interesują cię  klimatyzatory, możesz być przytłoczony ilością  opcji dostępnych na rynku. Oto przegląd najbardziej popularnych typów klimatyzatorów: centralny, przenośny i urządzenie okno.

Klimatyzator centralny to system, który chłodzi cały dom. Zawiera urządzenie wentylacyjne, które ciągnie gorące powietrze z domu. Gorące powietrze jest przemieszczane na zewnątrz przez kanały. Następnie wypuszcza zimne powietrze do centralnego systemu, który jest połączony do różnych pomieszczeń w  domu przez  ciąg  kanałów.

W większości domów, jednostka centralna jest najlepsza , bo to będzie działać w utrzymaniu całego dom . Co więcej, system centralny jest zazwyczaj dość cichy (bo głośna sprężarka znajduje się na zewnątrz) i jest o wiele bardziej wydajny od  jednostek przenośnych lub okna. Wreszcie, można kontrolować temperaturę jednostki centralnej za pomocą termostatu, a nie poprzez różne temperatury dla każdego pomieszczenia. Wadą tego typu klimatyzatora, jednakże, jest to, że jest znacznie bardziej kosztowny od  innych klimatyzatorów.

Centralny system może być w dwóch postaciach:  w opakowaniu System lub Split.

System to wszystkie elementy w jednej całości,  znajdujące się poza domem.

Natomiast system Split składa się z dwóch  części, jednostka wewnętrzna obejmuje obsługę powietrza i jednostka zewnętrzna posiada sprężarkę.Jednostka podziału jest bardzo powszechne w Stanach Zjednoczonych.