Indywidualne Konta Emerytalne, czyli mówiąc popularnie trzeci filar emerytalny to odrobinę niedokończony pomysł dotyczący zabezpieczania się na późniejsze lata. Konto bankowe z systematycznie rosnącymi wkładami to oczywiście bardzo przydatna forma lokaty i kiedy tylko to możliwe, należy zadbać o jego założenie i jeśli tak można rzec, właściwą pielęgnację. Żadne bowiem powszechne i społecznie systemy ochrony emerytalnej nie dadzą nam takiego stopnia pewności, co własne kapitały.

Jak wiadomo, bardzo trudno doprowadzić do ich zasadniczego pomnożenie w krótkim czasie. Kapitalizacja odsetek na kontach i na lokatach bankowych potrafi naprawdę zaskakiwać, szczególnie kiedy mówimy o długoterminowych programach oszczędności. Po drodze zaś warto wykorzystywać każdą możliwość dodatkowego zarabiania przy tej okazji. Zauważmy prosty, a nieczęsto stosowany przez zarabiających systematycznie manewr na pomnażanie pieniędzy.

Jeżeli posiadamy konto, na które wpływają nasze zarobki, a w sposób niezależny od tego konta dysponujemy rachunkiem przypisanym do karty kredytowej nieobciążanej odsetkami przez na przykład 50 dni, zupełnie bez wysiłku możemy przez ten okres finansować większość wydatków, utrzymując zarobione pieniądze na krótkoterminowej lokacie lub nawet bez niej, jeżeli nasze konto a vista oprocentowane jest na przyzwoitym poziomie.

Odczuwalność takiego dodatkowego dochodu w pierwszych miesiącach jest znikoma, ale jeśli w podobnych działaniach będziemy wystarczająco konsekwentni i wszystkie małe plusiki gromadzić zaczniemy w sposób o charakterze reinwestyjnym, narastanie tych dóbr wkrótce stanie się znacznie bardziej satysfakcjonujące. Rzecz jasna odkładanie na koncie w IKE jest jednym z lepszych pomysłów na wykorzystanie uzbieranych zaskórniaków. Przypuszczalnie okaże się w krótkim czasie, że nie tylko swobodnie dodajemy kolejne porcje oszczędności do Indywidualnego Konta Emerytalnego, ale też świetnie radzimy sobie z drobnymi inwestycjami czy to na koncie o charakterze oszczędnościowym, czy to uzupełniając swoje zabezpieczenie na późniejsze lata o nawet niewielkie a systematyczne inwestycje w funduszach inwestycyjnych.

Konto osobiste – ranking kont bankowych dla każdego.