W życiu każdego faceta przychodzi taki dzień, kiedy należałoby wymienić zawartość swojej szafy od początku do końca. Dziś podpowiadamy, co powinien mieć w swojej garderobie facet po 30. roku życia. Jesteś ciekaw? Rzuć okiem na rozwinięcie tego artykułu.

Absolutny must have w szafie każdego 30-latka

skarpetki buty

1. Buty typu oxfordy

Tak, my też szczególnie nie przepadamy za oficjalnym outfitem, ale jeśli już musimy się ubrać, stawiamy na klasykę i czarne oxfordy. Może nie są nieprzeciętnie komfortowe, ale nie będziesz musiał wstydzić się ich w towarzystwie.

Nie musimy chyba wspominać, że jeśli oxfordy to tylko te z naturalnej skóry? Żadnych kompromisów i tzw. ekologicznych skór, które pękają po kilku wyjściach na miasto. Zresztą, czy naprawdę nie stać cię na buty lepszej klasy? Odpuść sobie kilka wypadów z chłopakami na piwo.

2. Zakochałeś się w naszyjniku, który podarował ci ojciec 10 lat temu

Cieszymy się, że doceniasz rodzinne pamiątki, ale jeśli chcesz wyglądać poważnie – wszystkie złote sygnety, naszyjniki, kolczyki i całą pozostałą biżuterię zostaw w szufladzie. Jeśli chcesz błysnąć w towarzystwie, to najwyżej eleganckim, wysokiej klasy zegarkiem albo spinkami do mankietów. Nie muszą być ze złota – chyba nie chcesz wyglądać jak członek rosyjskiego kartelu narkotykowego, prawda?

3. Wychodzisz na miasto w kamizelce od garnituru

Nie popełniaj tego błędu – bardzo cię o to prosimy. Kamizelka ma zapewniać odpowiednie prowadzenie krawata i przesłaniać koszulę kiedy masz rozpięty ostatni guzik w marynarce i nic więcej. Ściąganie marynarki i próba udowodnienia wszystkim, że twoja kamizelka prezentuje się lepiej od wszystkich innych to kiepski pomysł. Naprawdę.

4. Jesteś przekonany, że białe skarpetki to szczyt marzeń każdego mężczyzny

Zmartwimy cię, bo ani czarne ani białe skarpetki na stopach faceta nie powinny być powodem do zadowolenia – przeciwnie. Jeśli każdego dnia wybierasz tylko między barwami monochromatycznymi, to jesteś totalnym bezguściem.

Zapomnij o dotychczasowych zasadach – to mit, że ich barwę należy dobrać do nogawki spodni alb buta. Skarpetki mają stanowić uzupełnienie całościowej stylizacji, więc nie miej do siebie żalu jeśli zestawisz ich kolor w parze z koszulą, krawatem albo poszetką. Czarne skarpetki zostaw na swój pogrzeb albo na przekopywanie ogródka. A białe z frotą po prostu wyrzuć do kosza i zapomnij o nich. Uważaj tylko, żeby nikt cię nie przyłapał, bo sąsiadom będzie do śmiechu. Tobie niekoniecznie.

Przeczytałeś właśnie fragment pełnej publikacji z serwisu skarpetki.net.pl. Kliknij tutaj i przeczytaj pozostałą część.