W pokerze spotkać możemy się z różnymi zasadami gry. Zanim więc zaczniemy swoją przygodę z tą grą powinniśmy najpierw je wszystkie poznać. Tutaj opisać chcemy zasady dotyczące limitów. Jeśli chcemy zapoznać się z pozostałymi zasadami to wystarczy tylko zajrzeć do Internetu. Nasz artykuł będzie poświęcony limitami w grze poker.


Wyróżniamy trzy rodzaje limitów: Fixed Limit, No Limit, oraz Pot Limit. Jeśli chodzi o różnice pomiędzy nimi, to jedna jaka zachodzi związana jest z kwotą o którą gracz może podpić lub wnieść gdy przyjdzie ich kolej, czyli ruch. W przypadku limity pierwszego czyli Fixed Limit to kwota jaką dany gracz będzie mógł wnieść jest określona przez limit jak również i przez bieżąca rundę. Zasady dotyczące kwoty w przypadku No Limit określane są przez wartość ciemnych żetonów, które zostały wniesione przez poprzedniego gracza. W ostatnim rodzaju limitu czyli Pot zasady dotyczyć będą takie same jak w przypadku No Limit z jedną różnicą. W tym przypadku występuje górny limit kwoty zakładu określany przez rozmiar puli. Każdy z nas szuka sobie rozrywki, adrenaliny w swoim życiu. Niektórzy ludzie w takich sytuacjach decydują się na grę w pokera. Owszem nie oznacza to, że od razu decydować mamy się na poważną grę w tradycyjnym kasynie. Oczywiście, że nie. Najpierw osoba początkująca musi zdobyć pewne doświadczenie. Wymaga więc to grania dla zabawy z przyjaciółmi lub w pokera online, czyli za pomocą sieci.

Jest to zbyt ryzykowna i poważna gra, by od razu rzucać się na głębokie wody. Gra w pokera wymaga owszem posiadania odpowiedniej wiedzy, znania wszystkich zasad, ale również i doświadczenia, intuicji. Intuicja jest nam potrzebna w przypadku przeciwników. Warto jest poznać zasady jakimi gra nasz przeciwnik. Poznać je będziemy mogli dopiero po kilku latach wspólnego grania. Zdobycie więc odpowiedniego doświadczenia to nie kwestia dni, czy tygodni, ale kwestia lat. Poker uważana jest owszem za jedną z najpopularniejszych gier, ale również i najdramatyczniejszych. Jednego dnia możemy zyskać fortunę, a drugiego stracić wszystkie pieniądze.