Dbanie o ubiór oraz dobór dodatków jest raczej damską domeną. Właśnie dlatego wielu mężczyzn sądzi, że jeśli zaczną troszczyć się o swój wygląd zostaną posądzeni o zniewieściałość. Niestety właśnie przez ten stereotyp jesteśmy zmuszeni podziwiać na ulicy wiele modowych koszmarków.

koszulka

Fot. Flickr.com CC 2.0 autorstwa bobbi vie

Komfort to rzecz, którą w ubraniach mężczyźni cenią sobie najbardziej. Właśnie dlatego unikają jak ognia rozmowy o najnowszych trendach czy modnych wzorach. Nie wiedzą bowiem, że „modny” i „na czasie” wcale nie oznacza sztywny i niewygodny.

Warto więc po 20 latach w końcu wyrzucić sweterek w reniferka od mamy bo „jeszcze da się go założyć”, zmień swoje przyzwyczajenia i otwórz się na nowe trendy.

Ubrania mają tylko jeden stopień świeżości

Niestety wielu mężczyzn nie dostrzega różnicy pomiędzy świeżymi i nieświeżymi ubraniami. Zapomnij więc o skali: nada się, nie nada się, jak przewietrzę jeszcze można założyć. Jeśli na Twoich ulubionych spodniach pojawią się plamy to wrzuć je do prania, podobnie zrób z koszulką, którą nosiłeś kilka dni do pracy. Może ta odpowiedź Ci się nie spodobać ale czasem lepiej założyć czyste nielubiane spodnie, niż brudne. Podobnie jak pogniecione koszule świadczy to wyłącznie o Twoim niechlujstwie.

Zadbaj więc nie tylko o czystość Twoich ubrań, ale również o odpowiednie dopasowanie ich do Twojej sylwetki. Gwarantujemy, że garnitur z komunii lub ze ślubu sprzed 20 lat, na pewno nie będzie dobrze leżał.

Skarpety nie pasują do sandałów

Wiadomo lato nie zawsze bywa upalne, więc by nie przemarznąć do cna łączysz przyjemne z pożytecznym i zakładasz skarpetki do sandałów. W tym miejscu pragniemy Cię uświadomić drogi czytelniku, że sandały to buty, które zostały stworzone po to by zakładać je wyłącznie na gołą stopę. Niezależnie od tego jak zimno jest na dworze: klapki, sandały i inne buty z odkrytymi palcami nosi się bez żadnych dodatków. Tutaj twojej stylizacji nawet nie uratuje najnowsza kolekcja od firmy Happy Socks. Długie skarpetki nosi się wyłącznie do spodni sięgających za kostkę (patrz tutaj źródło). Jeśli więc chcesz założyć buty sportowe wybierz tak zwane stópki, które sięgają długością do kostki. Wiemy jak kochasz modowe zakupy, dlatego uspakajamy Cię: możesz zamówić je również przez internet. Najlepiej w tym wypadku postawić na ciemne skarpetki, gdyż białe wyszły z mody jakoś tak w latach 80.

Obecnie można je wyłącznie założyć do butów sportowych i tylko w wypadku gdy właśnie ćwiczymy na siłowni lub gramy w tenisa. Do innych stylizacji nawet nie próbuj ich zakładać, no chyba, że nie chcesz nikogo poderwać w tym stuleciu.