Pobierowo_nad_morzemDla wielu Pobierowo to najlepsza wczasowo-wypoczynkowa miejscowość nad morzem. Gdzie indziej po prostu nie wyobrażają sobie letniego wypoczynku. Takich osób jest około 10 procent wszystkich przyjeżdżających rok rocznie do Pobierowa, jak podaje ankieta organizowana w poprzednie wakacje, respondująca 2000 osób.

Dziesięć procent stałych klientów, to dużo i z pewnością każdy kurort nie powstydziłby się takiego wyniku. Na czym zatem polega sekret na czym polega fenomen Pobierowa.

Zacząć trzeba przede wszystkim od infrastruktury bo przecież choćby nawet najpiękniejsze położenie, urokliwe plaże i przepiękne krajobrazy, to tłumów nie przyciągnie żadna miejscowość która nie ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o gastronomię, zaplecze noclegowe oraz szeroko pojęte atrakcje turystyczne dla całego przekroju wiekowego turystów.

Pobierowo wyróżnia się tutaj praktycznie pod każdym względem. Oferty noclegowe w Pobierowie to prawdziwy gąszcz który z uwagi na wielorakość i mnogość propozycji może niemal przytłoczyć. Rezerwując zatem noclegi w Pobierowie trzeba założyć pewne warunki brzegowe czyli na przykład wielkość pokoju czy apartamentu, odległość od plaży, ofertę Wellness i SPA a także możliwość wykupienia posiłków. Ponadto liczy się również dostęp do atrakcji, placów zabaw dla dzieci, wypożyczalni sprzętu sportowego jak chociażby rowerów itp. Z tego wszystkiego słynie Pobierowo, ale oczywiście są miejsca mniej lub bardziej zaciszne jak również te w których więcej się dzieje. Temat jest do rozpatrzenia na etapie planowania wczasów nad morzem w Pobierowie.

Wiadomo, że polskie morze a raczej klimat nadbałtycki rządzi się sowimi prawami i choćby najlepiej przygotowane wakacje czy letni urlop, może okazać się niewypałem ze względu na pogodę. Na taka ewentualność również trzeba być przygotowanym i znowu okazuje się że Pobierowo radzi sobie z tym problemem bardzo dobrze. Nie ma żadnego parasola nad kurortem, ale są liczne alternatywy spędzania czasu na wypadek niepogody. Przed wszystkim z pomocą przychodzi bardzo atrakcyjna okolica.

Kurorty ościenne należące do tej samej gminy czyli Niechorze, Rewal czy Trzęsacz oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych z których wymienić należy przede wszystkim:

  • Ruiny kościoła w Trzęsaczu
  • Latarnia morska Niechorze
  • Taras widokowy w Rewalu

I wiele innych miejsc które można odwiedzić wtedy gdy pogoda nie pozwala wyjść na plażę.