Dla tych którzy uwielbiają czynny odpoczynek na Pomorzu Zachodnim czekają nie tylko efektowne urwiska nadmorskie zapewniające praktykowanie paralotniarstwa, warunki wietrzne idealne na wind-surfing i kite-surfing, ale również bezkresne ścieżki rowerowe nad Bałtykiem i kierujące także trochę w głąb lądu.

Generalnie Wybrzeże Rewalskie składa się z kilku miejscowości takich jak Pustkowo, Śliwin, Pogorzelica, Pobierowo i naturalnie Rewal. Wszystkie te miejscowości rozmieszczone są zaraz nad brzegiem Bałtyku, oprócz wioski Śliwin na odległości około kilku-nastu kilometrów.

Wymierzając sobie trasę rowerową naprawdę warto zostawić trochę czasu na zwiedzenie poszczególnych kurortów. Bez wyjątku każdy z nich posiada swój wdzięk i niepowtarzalną atmosferę. Najdalej w stronę wschodnią wysunięta Pogorzelica. Jest to kurort ściśle wczasowo-wypoczynkowy oraz kolonijny. Wielki teren, zalesiony z olbrzymią i zadbaną plażą. Fantastyczne warunki na kolonie i biwaki. Jeżeli wyjedziemy z Pogorzelicy na rowerze to prosta droga przez gęsty las na zachód doprowadzi nas do Niechorza, kapitalnej miejscowości niezmiernie zróżnicowanej pod względem ukształtowania terenu i klimatu, porównywalnej nieco do ośrodków wypoczynkowych typowo śródziemnomorskich z wymownymi ciasnymi uliczkami i charakterystyczną zabudowa.

Podążając nadal w kierunku okolic Rewala po drodze koło wylotu z Niechorza napotkamy jedną z najpiękniejszych nad Morzem bałtyckim latarnię morską. W tym miejscu naturalnie wypada się zatrzymać, zakupić bilet wstępu i wdrapać się na taras widokowy, z którego to rozlega się zapierający dech widok na brzeg morza i na jezioro Liwia Łuża. Więcej na temat atrakcji turystycznych Niechorza: http://www.polskiemorze.net.pl/category/niechorze/

Docierając do centrum Rewala wyczujemy rzeczywiście tętniący życiem turystycznym obszerny kurort. Trotuary i ścieżki rowerowe oraz platformy widokowe na słynnym rewalskim klifie i przepiękna plaża. To wszystko w połączeniu z bardzo zróżnicowaną bazą noclegowo-gastronomiczną robi z Rewala aspiranta numer jeden do osiedlenia się na okres letnich wakacji.

Podróżując później przez Trzęsacz z legendarnymi ruinami kościółka na klifie chylącymi się ku morzu dotrzemy do Pobierowa – absolutnie najogromniejszej miejscowości wypoczynkowej Wybrzeża Rewalskiego. W tym miejscu dobrze jest zarezerwować jakiś dobry nocleg i wypocząć po długiej i wyczerpującej aczkolwiek interesującej wycieczce rowerowej naszpikowanej wieloma turystycznymi atrakcjami. Wieczorową porą koniecznie wypad na smażoną rybę i browarek do jednej z karczm w Pobierowie których jest cała masa niedaleko głównej arterii kurortu na ulicy Grunwaldzkiej. Po posiłku bezapelacyjnie należy udać się na pobierowską plażę aby podziwiać zawsze ten sam a jednak za każdym razem nieco inny wspaniały zachód słońca nad morzem bałtyckim.