Odkąd skończył się w Polsce komunizm i rozpoczęliśmy przemianę naszego państwa w trzecią Rzeczpospolitą przeszliśmy także na inny rodzaj gospodarki. Z gospodarki centralnie planowanej w naszym kraju przeszliśmy na gospodarkę mieszaną z przeważającą gospodarką wolnorynkową. Odkąd w Polsce rozpoczął się tzw. kapitalizm wiele się zmieniło.
Podstawowe zmiany są związane z postrzeganiem przez ludzi tego co dzieje się na rynku. Klient przestał być przedmiotem, a stał się podmiotem gospodarczym. Dzięki temu wiele zmieniło się na lepsze. Mamy zdecydowanie większy wybór zarówno dóbr, jak i usług. Gdy idziemy do sklepu to mamy z czego wybierać. A nie jak to miało miejsce za tzw. komuny. Trzeba także zwrócić uwagę, że te zmiany wpłynęły także na rynek usług. Dziś, gdy wybieramy fryzjera, hydraulika, czy firmę budowlaną to my decydujemy i nikt nie robi na łaski, ponieważ zróżnicowanie i wybór na rynku jest ogromny. Każdemu więc zależy, aby mieć klienta, bo to są konkretne pieniądze, które pozwalają utrzymać się na rynku.
Kiedy rozpoczęliśmy przemiany i weszliśmy w gospodarkę wolnorynkową zmieniło się także jeszcze jedno zasadnicze zadanie. Bardzo popularne stały się różnego rodzaju targi. Organizowane są przeróżne targi: motoryzacyjne, turystyczne, czy nowoczesnych technologii. Niezależnie od tego jakie są to targi to na każdych z nich niezbędne jest jedno: piękne hostessy na targi.
Skąd można je wziąć? Generalnie źródła podstawowe są dwa: agencja hostess i agencje modelek. One prowadzą taką działalność i całkowicie legalnie proponują młodym dziewczyną dobrze płatną pracę. Agencja hostess zatrudnia kilkadziesiąt osób, a dziewczyny z niej mają bardzo dużo zleceń, jako hostessy na targi. Podobnie postępują agencje modelek, które trudnią się nie tylko wysyłaniem dziewczyn na różne pokazy mody, ale załatwiają im także prace jako hostessy na targi.

 

woman-692767_640

Modelka: Inga źródło: http://promogirls.pl/

Od zawsze było tak, że dziewczyny, a zwłaszcza ładne i młode dziewczyny chciały się pokazywać szerszej publiczności, a swoją drogą ludzie lubili na nie patrzeć. Zmieniają się wieki, zmienia się stylu ubierania, zmieniają się standardy piękności, ale jedno się nie zmienia. Piękne dziewczyny chcą się pokazywać, a ludzie chcą na nie patrzeć. W tym zakresie prawdopodobnie nic się nie zmieni. Właśnie dlatego agencje modelek nie mają problemów z rekrutacją. Jest wiele młodych dziewczyn, które oddałyby bardzo wiele, aby móc pracować w takim charakterze. Zapewne nieco mniej jest chętnych na wzięcie udziały w targach i zgłaszanie się do takich instytucji, jak agencja hostess. Chociaż na pewno takich też nie brakuje, a główny wzgląd mają tutaj sprawy ekonomiczne. Każdy po prostu chce dobrze zarobić.
Na koniec warto dodać, że nie jest to łatwa praca. Niektórym pewnie wydaje się inaczej, ale gdy zapytamy dziewczyn to mimo, że są zadowolone z tego co robią to wskażą pełno mankamentów tej pracy. Godziny spędzone w niewygodnych szpilkach, czy z niezmiennym uśmiechem na twarzy mogą nie być do końca przyjemne. Jednak, gdy chce się zarobić to trzeba to znieść.