Ciągle rosnące ceny energii sprawiają, że szukamy jak najskuteczniejszych metod ograniczenia jej zużycia. Elementem wyposażenia naszych mieszkań i domów, który powoduje największe zużycie prądu są żarówki, które używamy do oświetlenia naszych wnętrz. Powszechnie stosowane, standardowe żarówki generują tak duże zużycie energii, że natychmiastowo podnosi to nasze koszty eksploatacji mieszkania.

lampy led

Oświetlenie ledowe sposobem na oszczędność

Istnieje na szczęście skuteczne rozwiązanie, pozwalające szybko obniżyć nasze rachunki za prąd, zyskujące coraz większą popularność oświetlenie ledowe. Nowoczesne i energooszczędne żarówki LED coraz szybciej wypierają z rynku oświetleniowego powszechnie używane żarówki i świetlówki, zastępując je w naszych domach. Oświetlenie ledowe jest dostępne w wielu wzorach żarówek i taśm LED o różnych barwach światła, z których każdy może wybrać odpowiednie oświetlenie dla siebie. W salonie czy sypialni najczęściej używamy żarówek LED, a do pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienka wybieramy paski z diodami, czyli taśmy LED.

Techniki stosowane w rozwiązaniach LED

Oświetlenie ledowe w tej postaci wymaga jednak zastosowania pewnych zabezpieczeń, które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości taśmy, jak i ochronić ją przed szkodliwymi czynnikami, które mogą wpłynąć niekorzystnie na czas jej pracy. Aby taśma LED mogła bezawaryjnie pracować konieczne jest zastosowanie rozwiązania, którym są profile aluminiowe LED (nabyć można je wchodząc na: lumines.pl/profile-aluminiowe-led.html). Służą one do pewnego zamocowania taśmy z diodami w miejscach takich jak spodnia część szafek kuchennych lub pochłaniacza kuchennego. W tych miejscach taśma byłaby narażona na czynniki takie jak wilgoć czy para wodna, przez co znacznemu skróceniu uległby czas jej świecenia. Wilgoć mogłaby także doprowadzić do niebezpiecznego zwarcia, które mogłoby skutkować nawet powstaniem pożaru.

Jak zamontować aluminiowy profil LED?

Profile aluminiowe LED występują najczęściej w postaci odpowiednio wyprofilowanej kształtki, w której wnętrzu możemy zamontować taśmę z diodami LED. Sam profil przymocowujemy wcześniej w uprzednio oznaczonym miejscu. Z wierzchu nakrywamy taśmę plastikową, przezroczystą osłoną zabezpieczającą, która nie tylko ją chroni, ale i powoduje, że światło zostaje rozproszone i równomiernie a nie punktowo oświetla pomieszczenie.

Podsumowując, świetlenie ledowe, żarówki i profile aluminiowe LED z taśmą, to zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich, którzy chcą mieć nie tylko efektowne oświetlenie swoich wnętrz, ale i skutecznie zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej.