Aby oswoić się ze sprzętem muzycznym, a także posiąść niezbędne umiejętności gry na perkusji niezbędne jest zaangażowanie oraz systematyczna praca. Jednakże zapał i samodzielne zmaganie się z nauką nie zawsze przynosi pożądane efekty. Optymalny rozwój zapewniają lekcje gry na perkusji z profesjonalistą. Tego typu nauki oferowane są zarówno przez osoby prywatne, jak i specjalne szkoły zajmujące się edukacją muzyczną. Z jakim wydatkiem wiąże się taka lekcja muzyki?

Koszta nauki gry na perkusji uzależnione są od miejscowości, renomy ośrodka lub osoby uczącej, czy też częstotliwości odbywania lekcji. Optymalną ceną za jednorazową lekcję gry jest wysokość około 50 złotych. Na spotkaniach dla początkujących kursant przyswaja sobie fundamentalne zasady i techniki gry na perkusji, takie jak: właściwe trzymanie pałek, współpraca z metronomem, zapoznanie z rytmem, czy też nauka czytania nut. Na początku przygody z perkusją profesjonalista posłuży również wsparciem w trakcie wyboru odpowiedniego sprzętu muzycznego.

Szkoła Drumbum oferuje lekcje gry na perkusji w cenie 40 zł za 45 minut spotkania. Jednak w przypadku wykupienia przez kursanta specjalnego pakietu koszta nauki maleją – za cztery lekcje zapłacimy 130 zł. Analogicznie do jeszcze większej liczby zajęć, cena nadal będzie się zmniejszać – karnet na osiem spotkań to wydatek wysokości 250 zł, czyli koszt jednej lekcji wyniesie nieco ponad 30 zł. Jeśli chodzi zaś o Kraków, to w SmileFlow ArtCompany – http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-perkusji – nauka gry na perkusji kosztuje już od 40 złotych.

Oferty szkół skierowane są również do osób, które posiadają już umiejętności gry na perkusji, ale pragną je rozwijać. Takie nauki mogą pomóc w eliminacji niekorzystnych nawyków grającego, a także poszerzyć horyzonty muzyczne. Szkoła perkusji Drumsetpro zapewnia podejście dopasowane do każdego ucznia, tak aby w sposób kompleksowy dostroić się do poziomu umiejętności oraz zainteresowań muzycznych kursanta. Nie liczy się wiek, a zapał i zaangażowanie w naukę. Każde spotkanie odbywa się indywidualnie i obejmuje 4 godziny miesięcznie. Pierwsza część zajęć opiera się na technikach werblowych, kolejna na grze na zestawie perkusyjnym. Każdy sprzęt posiada omikrofonowanie, co umożliwia współpracę z podkładami muzycznymi. Za miesiąc nauki w tej szkole zapłacimy 250 złotych. W cenie tej otrzymamy cztery spotkania trwające 60 minut. Ośrodek oferuje także pokazowe lekcje gry na perkusji, podczas których kursant może bezpłatnie spróbować swoich sił, w swobodnej, przyjemnej atmosferze.

Coraz częściej tez pojawiają się w Internecie e-lerningowe treningi umiejętności perkusyjnych, zawierające materiały video, które pozwalają usłyszeć dźwięk, ale także podpatrzeć jak został on zagrany. Takie lekcje możemy zakupić już za około 30 złotych, ale z pewnością nie zastąpią one bezpośredniego kontaktu z profesjonalistą, który na bieżąco będzie korygował błędy kursanta.