projekt mieszkaniaMłodzi ludzie coraz częściej decydują się na szybkie odłączenie od rodziców i rozpoczęcie życia na własny rachunek. Aby ten proces zapoczątkować, trzeba najpierw postarać się o swoje własne lokum. Ponieważ, zgodnie ze słowami piosenki „Mój jest ten kawałek podłogi”, prawdziwa wolność rozpoczyna się wtedy, gdy zdobywamy swoje pierwsze własne miejsce na ziemi.

Do zakupu mieszkania kuszą atrakcyjne oferty przygotowane przez deweloperów, którzy budują nowe osiedla mieszkaniowe w naszych miastach w ekspresowym tempie. Nowe bloki pojawiają się jak grzyby po deszczu, w rozmaitych kolorach i różnej wysokości, sięgającej nawet do dziesięciu pięter. Dostępne są lokale od jednopokojowych, do apartamentów zajmujących całe piętra.

Poznajemy Iwonę i Michała, dwudziestotrzyletnią parę która planuje wspólną przyszłość i chce zamieszkać razem. Mieszkają oni w Krakowie, gdzie na obrzeżach miasta od strony wylotu na Warszawę zbudowano niedawno bardzo duże osiedle nowoczesnych bloków. Młodych przeraża cały proces kupna lokalu związany z wzięciem niemałego kredytu, aranżacja mieszkania po jego kupnie i ostatecznie ułożenie sobie życia we własnym lokum, gdzie będą mogli liczyć tylko na siebie. Nie poddają się jednak, konsekwentnie dążą do upatrzonego celu. Michałowi udało się załatwić kredyt mieszkaniowy dla młodych, który pojawił się w ofercie dewelopera. Mieszkanie „zaklepali” sobie jeszcze zanim na placu budowy wbito pierwsze łopaty, ponieważ wtedy ceny były najniższe. Para zastanawia się jak urządzić swoje lokum, by było ciepłym i przytulnym gniazdkiem, gdzie spędzą następne kilka, a może nawet kilkadziesiąt lat.

Znajomym Iwony jest projektant wnętrz pracujący w Orange Studio, który już na początku zaofiarował młodym swoją pomoc. Właśnie opracuje dla nich projekt aranżacji mieszkania, który zakłada utrzymanie wnętrza w ciepłych kolorach, oraz możliwie dużego nasłonecznienia. Zostanie to osiągnięte przez brak zasłon, a jedynie rolety na oknach, oraz niewielką modyfikację ścianek działowych w mieszkaniu. Tak, to bardzo ważne na początkowym etapie.

Bloki nie są jeszcze ukończone, więc można w porozumieniu z deweloperem ułożyć unikalną konfigurację pomieszczeń, jeżeli tylko modyfikacje nie będą ingerować w ścian nośne budynku. Z pewnością możemy powiedzieć, że młodzi są doskonale przygotowani do zamieszkania w swoim pierwszym własnym lokum, które będzie urządzone w sposób profesjonalny, dokładny i skrupulatny.