Wiele kobiet boryka się z problemem skóry suchej. Jest ona bardzo wrażliwa, delikatna, cienka i skłonna do różnych podrażnień. A przez nie wygląda bardzo nieestetycznie. Dlatego najważniejsze jest tutaj to, aby rozpoznać dokładnie, czy mamy do czynienia ze skórą suchą. Jeśli tak jest, musimy jej zapewnić specjalną pielęgnację. Dzięki temu całe nasze ciało odwdzięczy nam się po prostu cudownym wyglądem.

Na samym początku zakupmy więc odpowiednie kosmetyki elfa-pharm – powinny być one skierowane właśnie do osób, które mają problemy z suchą skórą. Takie preparaty muszą być silnie nawilżające i mocno natłuszczające. W końcu musimy czymś odżywić naszą suchą, zniszczoną skórę. Na początku zakupmy więc balsam do ciała. Możemy również postawić na specjalne masła, które mają znacznie bogatszy skład. Zwracajmy przy tym uwagę wyłącznie na kosmetyki na bazie ziół naturalnych. W końcu sztuczne preparaty są pełne dodatkowych aromatów i barwników, które mogłyby jeszcze bardziej podrażnić naszą skórę. Jeśli więc chcemy pozbyć się tej suchości, musimy koniecznie postawić na naturalne kosmetyki. Na szczęście jest ich mnóstwo. Znajdziemy je nie tylko w drogeriach, ale również i w zwykłych aptekach. Dodatkowo, możemy przejrzeć również oferty sklepów internetowych. Marka elfa-pharm również posiada taką stronę, na której znajdziemy dla siebie odpowiednie, naturalne kosmetyki. A później wystarczy tylko, że będziemy z nich regularnie korzystać.

8168744533_d533050c66_o

Jeśli więc nasz producent kosmetyków zapewnił nam taki balsam lub masło do ciała – musimy go zacząć używać. A jak to zrobić? Najlepiej będzie, jeśli weźmiemy po prostu ciepłą kąpiel. Jednak nie dodawajmy do wody żadnych, sztucznych płynów do kąpieli. One mogą jeszcze bardziej wysuszać skórę. Zamiast tego dolejmy do naszej wanny płynu o naturalnym składzie. Być może nie będzie mieć on aż tak intensywnego zapachu, ale na pewno nie podrażni naszego ciała. Dodatkowo, pamiętajmy, aby woda w wannie była ciepła, lecz nie gorąca. Zbyt gorąca woda na pewno nie zadziała korzystnie na nasze ciało. W takiej ciepłej wannie nie możemy również siedzieć zbyt długo. To także wysuszyłoby nasze ciało. Postawmy więc na około 15-minutową kąpiel. Po tym czasie wyjdźmy z wody i delikatnie osuszmy ciało. Przykładajmy przy tym ręcznik miejsce po miejscu. Nie możemy nim pod żadnym pozorem trzeć po skórze. To na pewno by ją podrażniło, a chcemy tego uniknąć. Gdy już więc dokładnie osuszymy ciało, możemy przejść do nakładania swojego balsamu nawilżającego. Wklepmy go dosłownie na całą skórę. Możemy przy tym wykonać delikatny masaż, który poprawi ukrwienie skóry. Dzięki temu jeszcze lepiej wchłonie ona wszystkie, cenne substancje danego preparatu.

15547110871_541035bbb1_o

No i pamiętajmy, że nawet jeśli mamy najlepsze kosmetyki na bazie ziół – nie oznacza to ,że będą one świetnie działać. Nie stanie się tak, jeśli tylko raz w tygodniu nałożymy na ciało wybrany balsam nawilżający. Musimy tutaj pamiętać o regularności. Tylko dzięki niej dobrze zadbamy o całe swoje ciało i poprawimy jego wygląd.

 

źródło: http://www.elfa-pharm.pl/pl/