Artykuły

Pilates

Pilates, to, co prawda nie taniec, ale jest świetnym sposobem na rozciągnięcie ciała oraz uzyskanie smukłej sylwetki. Szczególnie upodobana została przez gwiazdy Hollywood, które często chwalą się, że wykorzystują tą metodę, aby dbać o swoją figurę i przy tym popularyzują tę formę ruchu na całym świecie. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu gwiazd, pilates robi coraz większą karierę zarówno w Ameryce jak i na Starym Kontynencie.

W Polsce to nowa metoda spędzania aktywnie wolnego czasu, ale już posiada wielu zwolenników. Ta forma łącząca w sobie taniec, aerobik i gimnastykę upodobana została również przez tancerzy z Nowego Jorku, a jak wiadomo to miasto jest stolicą światowego tańca i znajdują się tam najlepsze szkoły na całym świecie. Główną częścią ciała, na której się pracuje w tej dyscyplinie to tak zwane mięśnie środka, czyli ogólna wytrzymałość i kondycja organizmu.

Ćwiczenia najbardziej skupiają się na rozwijaniu takich części ciała jak brzuch, grzbiet, i mięśnie bioder. W związku z tym ciało nie przypomina w niczym ciała kulturysty, ale jest giętkie i jędrne, do czego, tak uparcie dąży wiele osób. Ten sport doskonale wpływa też na wszelkie bóle pleców znacznie je zmniejszając.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)