Precle( presell page) artykuły z linkami, zdobyły ostatnio niewiarygodną popularność. Linki są podstawą ich funkcjonowania. Otóż linki w treści precla przenoszą nas na strony www, które precel ma za zadanie reklamować. Czysty marketing. Mogłoby się wydawać, więc że precle są użyteczne tylko dla właścicieli owych stron. Ale duży pożytek może mieć też z tego osoba, która pisze te precle i to nie tylko mówię tutaj o wynagrodzeniu jakie dostanie za napisanie określonej liczby artykułów.
Precle umożliwiają też rozwój intelektualny. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że ktoś otrzymuje temat, na który ma do napisania dwieście precli.
Temat jest mu kompletnie obcy. Jak więc ma napisać te artykuły? No cóż, niestety musi poświęcić trochę swojego czasu i poczytać sobie o tym o czym ma pisać. No i już. Przez to, że dostał zlecenie na napisanie artykułów dowiedział się czegoś, czego prawdopodobnie w innych warunkach nigdy by się nie dowiedział.
Pisanie precli poza tym czyni człowieka dużo bardziej kreatywnym i pomysłowym, ponieważ napisanie dwustu precli o tym samym jest naprawdę dużą sztuką.