PIT-28Rozliczając się z naszej działalności gospodarczej mamy możliwość wybrać różne możliwości wyliczania należności podatkowych. Do najpopularniejszych należy odprowadzanie podatku na regułach ogólnych z wykorzystaniem skali podatkowej, zaś z drugiej strony możemy wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W przypadku ryczałtu ewidencjonowanego stawka podatku uzależniona jest od formy wykonywanej aktywności gospodarczej.

Stawki ryczałtu [starrating template_id=4 select=”]

Gdy przechodzimy na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych powinniśmy poświęcić czas na obliczenie, czy jest to dla podatnika istotnie najbardziej korzystne rozwiązanie. Kwoty ryczałtu ewidencjonowanego wahają się od trzech do 20 %. Najniższa stawka, trzy procent, związana jest np. z aktywnością gastronomiczną lub usługami handlowymi. Wysokością 5,5 proc. rozliczana jest na przykład działalność wytwórcza lub prace budowlane. Stawka 8,5 % dotyczy przykładowo prowizji komisów lub też oferowania działalności przedszkolnej. Gdy przykładowo prowadzimy działalność związaną z obsługą nieruchomości lub także otrzymujemy zysk z wynajmu lub podobnych umów to opodatkowani jesteśmy w kwocie 17 procent. Przedstawiciele wolnych profesji są natomiast opodatkowani w wysokości 20 proc..

Ulgi w PIT-28 za 2013 rok

Wypełniając PIT-28 musimy dokładnie obyć się z regulacjami powiązane z korzystaniem z ulg. Gdy składamy formularz dotyczący 2013 r. to powinniśmy pamiętać, iż w formularzu tym nie możemy zamieścić odliczeń związanych z posiadaniem dziecka lub dzieci. Mamy natomiast możliwość skorzystać z ulg z odprowadzeń na ubezpieczenia społeczne czy ubezpieczenia zdrowotne, zaś obok tego z innych ulg, odprowadzanych od wynagrodzenia, takich jak przykładowo ulga internetowa.

Program do PIT-28 za 2013 rok

Rozliczenie za pośrednictwem ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, jakie jest ciekawe dla wielu przedsiębiorców. Jest to rozwiązanie z pewnością ciekawsze od klasycznej formy opodatkowania. Opodatkowani za pomocą PIT-28 mają możliwość skorzystać z nad wyraz ciekawego wyjścia, jakim jest aplikacja do wypełniania PIT. Przyjrzyjmy się oferowanym przez niego najbardziej istotnym narzędziom.

Uzupełnianie przez program PIT

Program do wypełniania PIT-28 ma bardzo dużo narzędzi, jakie mogą pomóc każdemu w konieczności uzupełniania formularza na wielu poziomach wykonanej już pracy. Przede wszystkim z wykorzystaniem programu mamy dostęp do aktualnego formularza, który następnie powinniśmy uzupełnić. Poprzez połączenie z rozbudowanym kalkulatorem finansowym, wykonanie istotnych obliczeń nie będzie stanowić najmniejszego problemu.

Złożenie PIT przez neta

Program zintegrowany jest z państwowym systemem e-deklaracje. Infrastruktura ta zezwala na dostarczenie uzupełnionego druku skarbowego bez wychodzenia z naszego pokoju. Korzystając z tego udogodnienia, uprzednio wypełniony formularz mamy możliwość teraz dostarczyć do fiskusa. Zajmie to zaledwie parę minut. Jest to bardzo interesujące rozwiązanie jeżeli chcemy szybko się rozliczyć. Przede wszystkim my nie marnujemy godzin na indywidualne wypełnianie druku PIT-28. Dodatkowo nie uprzykrzamy czynności urzędnikom, jacy dotychczas musieli przepisywać wiadomości z formularza do komputerowego programu. Czerpanie korzyści z aplikacji do uzupełniania PIT 28 to wyjście, które sprawia, iż rozliczanie formularza podatkowego bynajmniej nie będzie pochłaniać wielu chwil.