Precle istnieją po to by reklamować strony www. Ale zanim przejdziemy do tego, jak te strony owe precle reklamują , przydałoby się parę słów na początek, czym one właściwie są. Otóż , precle, zwane bardziej profesjonalnie presell page, są artykułami z linkami. Linki w treści są najważniejsze. Właśnie na linkach zasadniczo opiera się cała koncepcja precli. Bez nich to wszystko nie miało by sensu.
Otóż taki link, które znajduje się w preclu, przenosi użytkownika Internetu, który akurat czyta danego precla, na stronę www, którą precel ma za zadanie reklamować. Treść precla musi być silnie związana z treścią strony internetowej, której linki zawiera. Właściciele stron i twórcy precli, liczą że internauta, który trafi na tę stronę, zatrzyma się na niej trochę dłużej i być może w przyszłości do niej wróci. Precle, są więc narzędziem jakim posługuje się marketing.
Precle przydają się również przy pozycjonowaniu. Pozycjonowanie wykorzystuje takie artykuły bardzo często, a im więcej linków w treści precla tym dla pozycjonera strony jest lepiej.